Obrazem: Nespokojení Češi znovu zaplnili Letnou. Podívejte se na fotky z místa

Obrazem: Nespokojení Češi znovu zaplnili Letnou. Podívejte se na fotky z místa
Na Letnou se lidé přesouvali městskou hromadnou dopravou...
...zájezdovými autobusy...
...vlakem.
Někteří i traktorem, šlo o nespokojené členy Asociace soukromého zemědělství.
Foto: Libor Fojtík
Aktuálně.cz ČTK Aktuálně.cz, ČTK
Aktualizováno 16. 11. 2019 20:01
Na Letenské pláni začala krátce po 14:00 demonstrace spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi. Plná Letná dala Babišovi jasné ultimátum.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy