Nepokoje ve Vancouveru po finále Stanley Cupu

Nepokoje ve Vancouveru po finále Stanley Cupu
Jenže domácí Vancouver prohrál 0:4 a fanoušci přišli o svůj sen.
Nejprve začaly létat vzduchem plechovky a lahve. Po chvíli se rozvášněný dav vrhl na zaparkovaná auta.
Střepy létají vzduchem, auta hoří. V ulicích jsou evidovány stovky raněných. Městská administrativa vyhlásila takzvaný Code Orange, tedy stav nejvyšší pohotovosti.
Tisíce lidí si vše natáčejí na mobilní telefony. Fanoušci v dresech pózují před hořícími automobily, nevadí jim, že jsou fotografování, jak rabují obchody. Telefonní linky policie jsou přetížené.
Foto: Petr Salaba
Reuters Reuters
16. 6. 2011 8:31

Ihned po skončení sedmého, rozhodujícího finále Stanley Cupu mezi Vancouver Canucks a Boston Bruins propukli ve Vancouveru nepokoje nespokojených fanoušků. Podívejte se na fotoreportáž přímo z centra hokejových pouličních bitek mezi chuligány a policií. Jako první oběť běsnícího davu padla budova Montreal Bank.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy