Nepokoje ve Vancouveru po finále Stanley Cupu

Nepokoje ve Vancouveru po finále Stanley Cupu
Jenže domácí Vancouver prohrál 0:4 a fanoušci přišli o svůj sen.
Nejprve začaly létat vzduchem plechovky a lahve. Po chvíli se rozvášněný dav vrhl na zaparkovaná auta.
Střepy létají vzduchem, auta hoří. V ulicích jsou evidovány stovky raněných. Městská administrativa vyhlásila takzvaný Code Orange, tedy stav nejvyšší pohotovosti.
Tisíce lidí si vše natáčejí na mobilní telefony. Fanoušci v dresech pózují před hořícími automobily, nevadí jim, že jsou fotografování, jak rabují obchody. Telefonní linky policie jsou přetížené.
Foto: Petr Salaba
Reuters Reuters
16. 6. 2011 8:31

Ihned po skončení sedmého, rozhodujícího finále Stanley Cupu mezi Vancouver Canucks a Boston Bruins propukli ve Vancouveru nepokoje nespokojených fanoušků. Podívejte se na fotoreportáž přímo z centra hokejových pouličních bitek mezi chuligány a policií. Jako první oběť běsnícího davu padla budova Montreal Bank.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se dále zlepšovaly, index ale mírně klesl

Podmínky v českém zpracovatelském sektoru se v červenci dále zlepšovaly, nicméně index PMI mírně klesl na 62 bodů z červnových 62,7 bodu. I tak jde o druhý nejlepší údaj od začátku sběru dat v červnu 2001. Informovala o tom společnost IHS Markit. Úroveň 50 bodů v indexu je předělem mezi růstem a poklesem.

"Český zpracovatelský sektor v červenci mírně ztratil na tempu, ale jeho expanze byla přesto robustní. Průzkum naznačil, že růst výstupu možná na konci druhého čtvrtletí dosáhl vrcholu, ale přesto byl - i přes bezprecedentní narušení odběratelsko-dodavatelských řetězců a nedostatky materiálu - značný," uvedla ekonomka IHS Markit Sian Jones.

Narušení odběratelsko-dodavatelských řetězců podle průzkumu v červenci vedlo k růstu cen vstupů na nový rekord. "Výkony dodavatelů se zhoršily do největší míry v historii průzkumu vzhledem k silné globální poptávce po vstupech a výrazným materiálovým nedostatkům. Dodavatelé následně zvýšili své ceny," uvedla společnost IHS Markit. Navíc podle průzkumu velká většina výrobců zpracovatelského zboží během července převedla vyšší cenovou zátěž na zákazníky. Tempo zvýšení cen výstupů tak bylo nejrychlejší od začátku sběru dat v lednu 2003, upozornila IHS Markit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy