Nepokoje ve Vancouveru po finále Stanley Cupu

Nepokoje ve Vancouveru po finále Stanley Cupu
Jenže domácí Vancouver prohrál 0:4 a fanoušci přišli o svůj sen.
Nejprve začaly létat vzduchem plechovky a lahve. Po chvíli se rozvášněný dav vrhl na zaparkovaná auta.
Střepy létají vzduchem, auta hoří. V ulicích jsou evidovány stovky raněných. Městská administrativa vyhlásila takzvaný Code Orange, tedy stav nejvyšší pohotovosti.
Tisíce lidí si vše natáčejí na mobilní telefony. Fanoušci v dresech pózují před hořícími automobily, nevadí jim, že jsou fotografování, jak rabují obchody. Telefonní linky policie jsou přetížené.
Foto: Petr Salaba
Reuters Reuters
16. 6. 2011 8:31

Ihned po skončení sedmého, rozhodujícího finále Stanley Cupu mezi Vancouver Canucks a Boston Bruins propukli ve Vancouveru nepokoje nespokojených fanoušků. Podívejte se na fotoreportáž přímo z centra hokejových pouličních bitek mezi chuligány a policií. Jako první oběť běsnícího davu padla budova Montreal Bank.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy