Moravian wines awarded in prestigious US competition

Tomáš Fránek
16. 7. 2008 16:30
Moravian product successful in European competitions too
Wine cellars of Moravia conquered the USA
Wine cellars of Moravia conquered the USA | Foto: NBV

Brno - Wines from the Moravian region received top recognition in one of the most renowned wine competitions in the USA - the San Francisco International Wine Competition.

Moravian vintners were awarded two silver medals and twelve bronze medals in a competition that is considered to be the gate to the US wine market. 

Entries from 1,150 wineries and 21 countries competed in this year's competition and the awards given to the Czech red wines came as a bit of a surprise.

Read more: Experts choose the best Czech wines for 2008

Red wines succeeded too

Petr Skoupil from Velké Bílovice who won five awards, as well as the prestigious Best of Nation award, was the most successful Czech wine-maker.

Wines from Valtice and Lechovice received several awards too.  

Read more: Great wine swindle: hefty fines, main culprit unknown

This comesafter a number of successes for Czech wine-makers this year. They earned recognition and won six gold medals and eleven silver medals in the Concours Mondial de Bruxelles, a competition that took place in Bordeaux, France.

Read more: Roll out the barrels! Moravian Beaujolais is here

A major wine exhibition, Vinalies Internationales, in Paris presented Czech products as well.

And it was in the French capital that the Czech Republic placed sixth, beating wine superpowers such as Australia and Chile.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 50 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 59 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy