Na letošních Grammy zpívala Streisandová i Lady Gaga "z vajíčka"

Na letošních Grammy zpívala Streisandová i Lady Gaga "z vajíčka"
Hudební vystoupení byla celkově hlavními taháky ceremoniálu. Na snímku Mick Jagger v akci.
Ceremoniál trval tři a půl hodiny, samotné předávání cen v něm zabralo minimum času. Na snímku vystoupení Barbry Streisandové.
Jedno z prvních vystoupení předvedla výstřední zpěvačka Lady Gaga.
Na pódium ji - stejně jako předtím do haly Staples Center - přinesli v obrovském vejci muži svlečení do půl těla.
Foto: Reuters

Los Angeles - V Los Angeles se udílely hudební ceny Grammy za rok 2010. Favorizovaná Lady Gaga, jejíž deska The Fame Monster vloni bořila hitparády, se neprosadila.

Pět Grammy nakonec získalo country trio Lady Antebellum. Deskou roku se pyšní Arcade Fire. Mediálně vděčné hvězdy jako Eminem, již zmíněná Lady Gaga nebo zpěvačka Rihanna, musely sklopit hlavy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy