Foto: Hackathon splněn. Programátoři za víkend vytvořili systém k dálničním známkám

Foto: Hackathon splněn. Programátoři za víkend vytvořili systém k dálničním známkám
Skupina 60 dobrovolníků pracovala na informačním systému k elektronickým dálničním známkám od pátečního večera.
Chtěli dokázat, že zakázku, za kterou měl stát zaplatit 401 milionů korun a po velké kritice ji zrušil, zvládnou dokončit zdarma za jeden víkend.
Původně organizátoři plánovali spuštění systému na 18:00, kvůli chybě v jedné funkci se však start o několik desítek minut posunul.
E-shop je volně přístupný veřejnosti na internetových stránkách ferznamka.cz. Programátoři vytvořili všechny veřejné části, které měl stát v zadání.
Foto: ČTK
Domácí ČTK Domácí, ČTK
27. 1. 2020 9:40
Organizátoři dvoudenního hackathonu v neděli před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice zrušil. Akci navštívil také premiér Andrej Babiš, který kvůli kauze minulý týden odvolal ministra dopravy Vladimíra Kremlíka.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy