Vánoce v obchodech i na úřadech. Přehled, kdo zavře, a kdo naopak vyjde lidem vstříc

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
Aktualizováno 23. 12. 2019 8:27
V Česku už delší dobu platí pro obchody s prodejní plochou nad 200 metrů omezení otevírací doby o svátcích. Problém je, že kvůli poslaneckým kompromisům platí nařízení každý svátek jinak. Přehled Aktuálně.cz ukazuje, jak tomu je o Vánocích a na Nový rok, a zároveň nabízí detailní otevírací dobu konkrétních největších českých obchodů, úřadů, pošty i hobbymarketů.
Česká pošta (ilustrační foto)
Česká pošta (ilustrační foto) | Foto: Libor Fojtík

Česká pošta

Česká pošta v předvánočním provozu od 18. do 23. prosince 2019 prodlužuje na vybraných 16 poštách otevírací dobu, a to celkem o 45,5 hodiny týdně.

"Obecně na všech poštách platí, že pokud na poštu dorazí klienti před zavírací dobou, budou odbaveni, a to i když bude ve frontě čekat více klientů. Pracovníci své pracoviště neopustí, dokud nebude odbaven poslední čekající klient ve frontě. Důraz je kladen především na co největší počet otevřených přepážek tak, aby byli klienti obslouženi co nejrychleji ve stanovené otevírací době," avizuje pošta ve své tiskové zprávě.

Na poštách s Balíkovnou a vyvolávacím systémem je podle mluvčího pošty "proces výdeje balíků v současné době nastaven tak, aby byli klienti efektivně odbavováni a nedocházelo k přeplňování pošt".

Na Štědrý den bude otevřeno celkem 18 pošt s upravenou pracovní dobou. Ve dnech 25. a 26. prosince 2019 budou všechny pošty uzavřeny. Seznam poboček a úpravu otevíracích hodin naleznete dostupné na webu České pošty.

Na Nový rok 1. ledna 2020 bude pro veřejnost otevřena pošta Praha 012 na Pražském hradě. Na ostatních poštách bude provozní doba upravena, stejně jako doba fungování call centra.

 

Právě se děje

Další zprávy