Nový žebříček odkrývá nejdražší ulice světa. Střední a východní Evropě vévodí Česko

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
21. 11. 2023 10:18
Ulice Pařížská v Praze se opět dostala mezi 20 nejdražších nákupních ulic světa podle výše nájemného. Ve střední a východní Evropě jí patří dokonce první příčka, v celé Evropě pak skončila jedenáctá. Vyplývá to z nového žebříčku poradenské společnosti Cushman & Wakefield.
Foto: Economia

Cushman & Wakefield srovnala celkem 49 zemí světa podle nejvyššího dosahovaného nájemného v nejdražší nákupní ulici. V žebříčku figuruje vždy jedna nejdražší ulice z každé země.

  • Česko se jako jediná země střední a východní Evropy objevuje v první dvacítce žebříčku. Nejbližší je Maďarsko na 30. příčce. Slovensko je na 42. příčce, před ním jsou Srbsko, Polsko, Chorvatsko, Slovinsko, Rumunsko a Bulharsko.

"Pařížská ulice v Praze je dlouhodobě v rámci střední a východní Evropy primárním cílem luxusních značek, které do regionu vstupují," uvedl partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu ve společnosti Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček.

Praha je podle něj pro luxusní značky v rámci Evropy velice žádanou destinací. "Pařížská ulice vytváří naprosto unikátní lokalitu pro prezentaci luxusního zboží. Tato třída a její okolí je s naprostým přehledem nejhezčí, nejkompaktnější luxusní destinací ve střední Evropě a má nejširší nabídku zastoupených značek," popisuje expert.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy