Nádobí, kosmetika, kočárky i hračky. Pozor, tyhle vám můžou ublížit

Nádobí, kosmetika, kočárky i hračky. Pozor, tyhle vám můžou ublížit
Nepříliš kvalitní fotka od ČOI doprovází další varování. "Toto autíčko určené nejmenším dětem má nepřípustné mezery mezi tělesem odrážedla a předními koly při otáčení volantem. V krajních polohách tak hrozí skřípnutí až poranění prstíků," uvádí zpráva ČOI. Jde o model Sliding Baby Carriage-Crazy Rider, vyrobený v Číně.
Před napodobeninami zbraní varují úřady často. Ani tato (a dvě následující) nejsou bezpečné.
Při zkoušce tahem se přísavky, které jsou na konci střel nasazeny, oddělily. Stačila přitom velmi malá síla. Střela může teoreticky zablokovat dýchací cesty a nebude ji pak možné i s přísavkou vyjmout z hrdla dítěte. Hrozí zablokování dýchacích cest, zadušení nebo její spolknutí.
A ještě podobná "hračka".
Foto: ČOI
Petr Kučera Petr Kučera
23. 2. 2011 16:02

Česká obchodní inspekce a hlavní hygienik objevili na trhu několik dalších výrobků nebezpečných pro děti i dospělé. Lidé je mohou vrátit u prodejce a úřady zakázaly jejich další prodej. (Poslední aktualizace k 6. 10. 2011)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy