Lidl výrazně zlevňuje máslo, má novou dohodu s dodavateli. Ještě levnější bude o víkendu Albert

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
Aktualizováno 3. 11. 2017 16:26
Kostka másla v prodejnách Lidlu vyjde nově na 45 korun. Potvrzuje se tak informace, že cena másla může začít klesat.
Bude víc. (ilustrační foto)
Bude víc. (ilustrační foto) | Foto: iStock

Praha - Řetězec Lidl má nové lákadlo na zákazníky. Oznámil, že od soboty 4. listopadu ve svých prodejnách výrazně sníží cenu másla.

"V těchto dnech se nám podařilo vyjednat s dodavateli másla nové obchodní podmínky," říká Zuzana Holá, mluvčí Lidlu.

"S platností od soboty 4. listopadu snižujeme ve všech prodejnách Lidl cenu másla pod privátní značkou Pilos o 12 korun ze současných 56,90 na 44,90 koruny. Cenu másla ostatních značek snižujeme o 10 korun z dosavadních 59,90 na 49,90 koruny," dodává.

Potvrzuje se tak informace on-line deníku Aktuálně.cz z tohoto týdne, že máslo může začít zlevňovat. Ukazují to například klesající ceny smetany, ze které se máslo vyrábí, nebo průměrné evropské ceny másla, za které prodávají mlékárny.

Brzy se velmi pravděpodobně k Lidlu přidají i další řetězce. Například Globus ústy své mluvčí už v týdnu mluvil o tom, že zlevnění také chystá. "Podle aktuálních informací je suroviny dostatek, a proto není důvod k dalšímu navyšování ceny. Přibližně v polovině listopadu ceny másla klesnou," řekla pro Aktuálně.cz Pavla Hobíková.

Klesající cena je znát i v akcích. Již v týdnu řetězec Penny lákal na jednodenní akci na máslo za 40 korun. Za stejnou cenu mají čtvrtkilovou kostku másla od pátku do neděle i v prodejnách Albert.

Češi nejsou jediní, kterým vadí cena másla. Francouzi ho navíc nemají ani v obchodech. Pekaři už zdražují croissanty. Vláda slibuje: Bude lépe! | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 minutami

Čínské úřady: schopnost šíření nového koronaviru posiluje. Na rozdíl od viru SARS je infekční i v inkubační době, která trvá jeden až 14 dní.

Zdroj: ČTK
před 4 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy