Lidl výrazně zlevňuje máslo, má novou dohodu s dodavateli. Ještě levnější bude o víkendu Albert

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
Aktualizováno 3. 11. 2017 16:26
Kostka másla v prodejnách Lidlu vyjde nově na 45 korun. Potvrzuje se tak informace, že cena másla může začít klesat.
Bude víc. (ilustrační foto)
Bude víc. (ilustrační foto) | Foto: iStock

Praha - Řetězec Lidl má nové lákadlo na zákazníky. Oznámil, že od soboty 4. listopadu ve svých prodejnách výrazně sníží cenu másla.

"V těchto dnech se nám podařilo vyjednat s dodavateli másla nové obchodní podmínky," říká Zuzana Holá, mluvčí Lidlu.

"S platností od soboty 4. listopadu snižujeme ve všech prodejnách Lidl cenu másla pod privátní značkou Pilos o 12 korun ze současných 56,90 na 44,90 koruny. Cenu másla ostatních značek snižujeme o 10 korun z dosavadních 59,90 na 49,90 koruny," dodává.

Potvrzuje se tak informace on-line deníku Aktuálně.cz z tohoto týdne, že máslo může začít zlevňovat. Ukazují to například klesající ceny smetany, ze které se máslo vyrábí, nebo průměrné evropské ceny másla, za které prodávají mlékárny.

Brzy se velmi pravděpodobně k Lidlu přidají i další řetězce. Například Globus ústy své mluvčí už v týdnu mluvil o tom, že zlevnění také chystá. "Podle aktuálních informací je suroviny dostatek, a proto není důvod k dalšímu navyšování ceny. Přibližně v polovině listopadu ceny másla klesnou," řekla pro Aktuálně.cz Pavla Hobíková.

Klesající cena je znát i v akcích. Již v týdnu řetězec Penny lákal na jednodenní akci na máslo za 40 korun. Za stejnou cenu mají čtvrtkilovou kostku másla od pátku do neděle i v prodejnách Albert.

Češi nejsou jediní, kterým vadí cena másla. Francouzi ho navíc nemají ani v obchodech. Pekaři už zdražují croissanty. Vláda slibuje: Bude lépe! | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy