Karlovarské minerální vody stahují některé ochucené minerálky Mattoni

ČTK ČTK
13. 5. 2016 16:44
Vnitřní kontrola zjistila senzorické závady. S největší pravděpodobností je to vinou nekvalitní ovocné šťávy od externího dodavatele. Výměna minerálek za nezávadné by měla být dokončena na počátku příštího týdne.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Economia

Karlovy Vary - Karlovarské minerální vody nahrazují v prodejní síti některé druhy ochucených minerálek Mattoni. Vnitřní kontrola zjistila senzorické závady. Výměna minerálek za nezávadné by měla být dokončena na počátku příštího týdne, sdělil mediální zástupce firmy Pavel Novák.

"Z naší vlastní iniciativy jsme v prodejní síti přistoupili k nahrazování některých produktů z nové řady Mattoni s obsahem ovocné šťávy, a to ve variantách Bílé hrozny, Pomeranč, Citron a Malina v jedenapůllitrovém balení. V rámci pravidelných interních kontrol jsme zjistili, že tyto vybrané produkty mohou vykazovat nevyhovující senzorické vlastnosti," uvedl Novák. Podle něj je to s největší pravděpodobností vinou nekvalitní ovocné šťávy od externího dodavatele.

Kvůli tomu, že produkt této řady byl na trhu poměrně krátce a zásoby nebyly velké, je nahrazovaní láhví za nové v prodejní síti rychlé. Od 5. května jsou obchody už zásobovány minerálkami ve standardní kvalitě.

"Větší část příslušných láhví už v prodejnách není, zbývající počty ke stažení se pohybují v řádech tisíců láhví. Dokončení stahování předpokládáme nejpozději na začátku příštího týdne," uvedl Novák. Závady se podle něj navíc vyskytují jen u zlomku stažených láhví.

V prodejnách, kde byly zakoupeny, mohou spotřebitelé tyto výrobky vyměnit.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy