Karlovarské minerální vody stahují některé ochucené minerálky Mattoni

ČTK ČTK
13. 5. 2016 16:44
Vnitřní kontrola zjistila senzorické závady. S největší pravděpodobností je to vinou nekvalitní ovocné šťávy od externího dodavatele. Výměna minerálek za nezávadné by měla být dokončena na počátku příštího týdne.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Economia

Karlovy Vary - Karlovarské minerální vody nahrazují v prodejní síti některé druhy ochucených minerálek Mattoni. Vnitřní kontrola zjistila senzorické závady. Výměna minerálek za nezávadné by měla být dokončena na počátku příštího týdne, sdělil mediální zástupce firmy Pavel Novák.

"Z naší vlastní iniciativy jsme v prodejní síti přistoupili k nahrazování některých produktů z nové řady Mattoni s obsahem ovocné šťávy, a to ve variantách Bílé hrozny, Pomeranč, Citron a Malina v jedenapůllitrovém balení. V rámci pravidelných interních kontrol jsme zjistili, že tyto vybrané produkty mohou vykazovat nevyhovující senzorické vlastnosti," uvedl Novák. Podle něj je to s největší pravděpodobností vinou nekvalitní ovocné šťávy od externího dodavatele.

Kvůli tomu, že produkt této řady byl na trhu poměrně krátce a zásoby nebyly velké, je nahrazovaní láhví za nové v prodejní síti rychlé. Od 5. května jsou obchody už zásobovány minerálkami ve standardní kvalitě.

"Větší část příslušných láhví už v prodejnách není, zbývající počty ke stažení se pohybují v řádech tisíců láhví. Dokončení stahování předpokládáme nejpozději na začátku příštího týdne," uvedl Novák. Závady se podle něj navíc vyskytují jen u zlomku stažených láhví.

V prodejnách, kde byly zakoupeny, mohou spotřebitelé tyto výrobky vyměnit.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Soudce neposlal do vazby hudebníky podezřelé z extremismu

Žádný ze tří mužů, u nichž slovenská prokuratura navrhla uvalení vazby kvůli podezření z extremismu, nepůjde do vazby. Dnes o tom podle slovenských médií rozhodl soudce v Banské Bystrici. Soud rozhodoval o vazbě v případě tří lidí z devíti, kteří byli v úterý zadrženi při akci vedené slovenskou policií. Mezi zatčenými byli i členové rockové skupiny Krátký proces a bubeník kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. Devět zatčených bylo už v úterý obviněno z výroby a rozšiřování extrémistických materiálů. Mezi obviněnými je i jeden občan ČR.

Před soud v Banské Bystrici dnes předstoupili tři členové skupiny Krátký proces. Jejich vyšetřování bude pokračovat na svobodě.

Televize Markíza dříve informovala, že skupina Krátký proces je známá extremistickými texty. Policisté při prohlídce u jednoho z jejích členů, Rastislava Rogela, podle informací Markízy našli předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Právě Rogel byl mezi třemi muži, u kterých se dnes rozhodovalo, zda budou vzati do vazby.

Skupina Horkýže Slíže podle informací deníku SME před čtyřmi lety propůjčila Rogelově skupině své studio, které patřilo bubeníkovi Viršíkovi. Ten byl podle dnešního vyjádření Silvie Markové z marketingové agentury Smart Communication po úterním výslechu propuštěn.

Petr Fořt z managementu Horkýže Slíže razii podle Markízy okomentoval slovy, že se přímo jeho skupiny netýká a její koncerty budou pokračovat bez jakýchkoli omezení. Skupina má tento týden v plánu také několik vystoupení v Česku. Petr Fořt také zdůraznil, že kapela Horkýže Slíže se od jakéhokoli extremismu distancuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy