Méně masa, než Kaufland slíbil na obalu. Mortadella z Německa podle inspekce klame

Ekonomika Ekonomika
13. 5. 2016 14:15
Drůběží mortadella z Kauflandu obsahuje méně masa, než kolik slibuje na obalu. Přišla na to Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která o výsledku kontroly dnes informovala tisk. "Na obalu potraviny bylo ve složení uvedeno, že obsah masa představuje 70 procent hmotnosti výrobku. Při širokospektrální analýze však vyšlo najevo, že obsah masa je ve výši 57 procent," uvedl Pavel Kopřiva, mluvčí inspekce. Mortadella byla podle obalu vyrobena v Německu a šlo o výrobek s číslem šarže 075083. Inspekce zahájila se společností Kaufland správní řízení o uložení pokuty, protože údaje na obalu uváděly spotřebitele v omyl.
70 procent masa jen na obalu
70 procent masa jen na obalu | Foto: SZPI
 

Právě se děje

před 46 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy