E-shopy spustily vánoční žně. Nákupy nad 300 Kč budou rozvážet zdarma tři dny

ČTK ČTK
13. 11. 2017 12:31
E-shopy v poledne odstartovaly vánoční sezonu. Každý, kdo na nich v následujících třech dnech utratí alespoň 300 Kč, ušetří na dopravě. Do reklamní akce se zapojilo 1 500 internetových obchodů.
Foto: Thinkstock

Praha - Každoroční předvánoční akce, během které e-shopy odpouští poštovné - Dny dopravy zdarma, začala v pondělí v poledne. Oproti loňsku bude trvat tři dny. Do akce se letos zapojilo téměř 1 500 on-line obchodů.

Mezi zapojenými e-shopy jsou například Datart, Mironet či Kasa.cz. Loni během Dne dopravy zdarma, kdy obchody neúčtovaly poštovné, Češi utratili rekordních 222 milionů korun. Do akce se zapojilo 1 549 prodejců. Největší zájem byl o dětské zboží a vybavení pro dům a zahradu.

Podle ředitele internetové přepravní služby Zaslat.cz Miroslava Michalka je na trhu běžné, že ve standardní dny je doprava zdarma nad 1 000 Kč. Třídenní marketingová akce je proto zaměřena na zákazníky, kteří si chtějí pořídit levnější věci. "Z pohledu přepravců půjde samozřejmě o výraznou krátkodobou zátěž, vnímáme to ale jako dobrý test připravenosti na hlavní sezonu," dodal.

E-shopy letos čekají rekordní vánoční tržby, podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci meziročně vzrostou o téměř pětinu na 38 miliard Kč.

V loňském roce se před Vánoci významně zvýšil počet stížností na dopravce - nejčastěji na dobu dodání, některé zásilky byly opožděny až o 14 dní. Není vyloučeno, že se letos bude podobná situace opakovat, kvůli nedostatku řidičů dopravních společností. "Včasné objednání zboží sníží riziko opoždění balíčku na minimum. Právě totiž nastává doba, kdy jsou e-shopy i dopravci stoprocentně připraveni, ale nejsou zahlceni," dodal ředitel zákaznického centra Heureky Jan Kriegel.

Na Dny dopravy zdarma po více než týdnu navážou nákupní akce importované z USA a Velké Británie. Black Friday letos připadá na 24. listopad, Cyber Monday na 27. listopad. Vrchol prodejů přes internet se čeká v polovině prosince.

Dny dopravy zdarma se letos konají po šesté. Více informací o zapojených e-shopech je na dendopravyzdarma.cz.

 

Právě se děje

před 19 minutami

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy