Dostanete dovolenou zdarma. Zjistili jsme, co vás čeká

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
10. 4. 2012 6:00
Reportáž z předváděcí akce, za kterou by se nemusel stydět ani Horst Fuchs
Nabídka společnosti Eurofit Trading za třicet tisíc.
Nabídka společnosti Eurofit Trading za třicet tisíc. | Foto: Jiří Hovorka

Reportáž - Může se to stát i vám. Zazvoní telefon a líbivý ženský hlas vám oznámí, že jste byli vybráni jako výherci pobytu ve slovenských lázních.

Šťastným vítězem údajného slosování jsem se v minulých dnech stal i já. Vše je prý zdarma, pouze cestu a jídlo si budu muset platit sám.

Jenže hned se ukázalo, že bezplatnou výhru jen tak nedostanu.

Musel jsem přijmout pozvání na "zajímavou" prezentaci a pro výhru si osobně dojít. Navíc jedině s partnerkou. Vytvořil jsem tedy pár s Gabrielou Klimánkovou, redaktorkou serveru Měšec.cz, kde si díky tomu můžete přečíst podobnou reportáž.

Pomoc českým a slovenským lázním

"Vylosovali jsme šest lidí z Chebu a okolí. Můžete se tak těšit na pobyt ve slovenských lázních," zhruba tak se dá shrnout monolog výřečné operátorky. Ta vás ani chvíli nenechá na pochybách, že svět je konečně spravedlivý a zrovna na vás se usmálo štěstí, na které čekáte celý život.

Sportka to sice není, ale kdo vám dá dnes něco zadarmo, že? Ale... skutečně za výhru nic nezaplatím? Jak je to možné? Tohle přece nevypadá jako klasická předváděcí akce, kde vás lákají na neopakovatelnou slevu na nejlepší hrnce na světě...

"Pro nás je to obrovská reklama a pro hotely zajišťujeme budoucí klientelu. Nám se nelíbí, že české a slovenské lázně zejí prázdnotou, touto akcí je chceme podpořit," odhaluje bohulibé zájmy společnosti Eurofit Trading vycvičená operátorka.

Pokud tedy chci jet do slovenských lázní a mít tam zaplacený pobyt s tím, že doprava a strava bude v mé režii, stačí se dostavit na akci, která však podle operátorky v žádném případě nebude prodejní.

Na akci si podle operátorky nemusím brát ani žádné "penízky" (protože si hrnce můžu koupit na úvěr, jak zjistím později), dostanu na ní večeři a poslechnu si zhruba hodinu a půl dlouhé představení brněnské společnosti podnikající v gastronomii a cestovním ruchu.

Neváhám a potvrzuji účast. Jen mám problém s tím, že již nepobývám v Chebu, ale v Praze. Nevadí - ve stejný termín probíhá stejná akce i v pražském hotelu Olšanka.

Jak později zjistím, když odvolám původní termín a domlouvám nový, i přes "omezený" počet poukazů se prezentace společnosti Eurofit Trading koná v Praze nejméně třikrát během týdne.

Majonéza z mléka

S fiktivní partnerkou tedy na akci přicházíme jako pár natěšený na dovolenou zdarma. Spolu s námi si pro poukaz přišly ještě dvě dámy a jeden manželský pár.

A hned končí veškeré pochybnosti.

Netřeba mít nijak zvlášť rozvinutou představivost, aby člověk vytušil, co se skrývá pod ubrusy. I přes zjevnou členitost to nebyly vymodelované Tatry, ale hrnce, nože a kuchyňský robot Master, který, jak už název slibuje, samozřejmě strčí do kapsy všechny rádoby luxusní konkurenty (například od Zeptera).

A obskurní dvouhodinovka se rozjíždí naplno. Zhruba padesátileté duo prodejců sice nedosahuje kvalit Horsta Fuchse, ale když například z mléka a oleje pomocí robota vykouzlí "poctivou" domácí majonézu, ke které nepotřebuje ani jedno vejce, nestačíte se divit.

Představení vrcholí v momentě, kdy paní přibíhá k prskající pánvičce, ve které se na plotýnce peče (ano, skutečně peče; nádobí je totiž multifunkční) kuře. Pán ji ovšem odhání, všechno má pod kontrolou. Paní to ale nevydrží a vypustí ze sebe obavu, aby se kuře nepřipálilo. A to i přesto, že pánvičky jsou podle její předchozí prezentace tak dokonalé, že se na nich nemůže nic připálit.

Jen jednou za život

V průběhu zábavného večera skutečně dojde i na večeři, kterou nelze popsat jinak než "kuře od oběda". Nicméně je to zdarma, takže si nestěžuji a nechávám zmuchlané kuře dělat to, co dělalo minimálně celé odpoledne - polehávat a osychat.

Po zhruba hodině a půl vyčerpávajícího ochotnického výkonu přechází pár prodejců ke svému finále. Oznamuje nám, že předvedené hrnce, pánvičky, vakuovací přístroj a nože si můžeme koupit.

U Zeptera je prý podobná nabídka za 40 tisíc korun, ale protože nabídka společnosti Eurofit Trading je lepší a novější, měla by být za kolik? Samozřejmě minimálně za 50 tisíc korun.

Jenže máme štěstí: Společnost Eurofit prodává přímo, nemusí platit milion korun za minutu reklamy v televizi, a tak nám vše může prodat jen za 40 tisíc...

Poukaz na desetitisícovou slevu.
Poukaz na desetitisícovou slevu. | Foto: Jiří Hovorka

Ale to není všechno.

"Jen dnes od nás dostanete poukaz na slevu 10 tisíc korun. Navíc to, co vám řeknu, nebylo včera, nebude zítra. Podruhé v životě se to nebude opakovat. Dva z vás k tomu dostanou robota Eurofit Master za jednu korunu českou," nechala si paní to nejlepší na konec.

Pak se rozehrála dechovka a pán začal jednotlivě obcházet své diváky. Pokud jsme dobře vysledovali, prezentace nezapůsobila na nikoho tak, aby uzavřel kupní smlouvu.

Robot nám vydělá

Když pán dorazil k našemu stolu, dozvěděl se, že uvažujeme o koupi robota, ale nemáme na něj peníze a potřebujeme čas na rozmyšlenou minimálně do rána.

Že nemáme peníze? Žádný problém, můžeme si ho koupit na úvěr od společnosti Home Credit (podle webu Eurofit Trading jde o partnerskou společnost) bez navýšení. Navíc nám robot ještě bude vydělávat. Protože jak pán v rychlosti vypočítal, měsíčně nám uspoří 900 korun, kdežto splátka je jen 700 korun. Jak k takovému výpočtu přišel, na to se mě neptejte.

Nicméně ani úvěr nás k rychlé koupi nepřesvědčil. I na to ještě pán našel protiúder. Když to prý nikomu neřekneme, prodá nám robota jen za 13 tisíc. Dostal ho totiž shodou náhod před dvěma dny od svého šéfa jako dárek a kvůli nám se ho vzdá.

Říkáme, že děkujeme, ale že si to skutečně potřebujeme rozmyslet. Takže k pánově smůle odcházíme jen s předvyplněnou a nepodepsanou smlouvou.

Na druhé straně poukazu najdete pravdu o
Na druhé straně poukazu najdete pravdu o | Foto: Jiří Hovorka

Zdarma za nejméně 700 korun na osobu

A jak je to vlastně s výhrou, kvůli níž jsme na prezentaci přišli?

Poukaz na bezplatný pobyt jsme skutečně dostali, a jak operátorka řekla už v telefonu, pouze stravu a cestu si budeme muset zaplatit.

V podmínkách na zadní straně poukazu jsme se ovšem dočetli, co nám operátorka neřekla.

Musíme si totiž zaplatit plnou penzi za 18 eur. Navíc každá z ubytovaných osob si musí pro každý den zaplatit jednu relaxační proceduru, například masáž. Recepční hotelu prozradil, že cena procedury se pohybuje od 9 do 17 eur. Další euro denně pak činí lázeňský poplatek.

Jeden den v Hotelu Hviezda ve slovenských Dudincích tak vyjde na jednu osobu minimálně na zhruba sedm set korun.

Podobného telefonátu, který byl na začátku našeho příběhu, se brzy můžete dočkat i vy. Na konci prezentace totiž všichni účastníci dostali k vyplnění formulář, na který jsme měli vypsat kontakty na známé. Kdo jich poskytne alespoň deset, bude zařazen do slosování o až 50 tisíc korun.

Pokud vám tedy někdo zavolá, že jste vyhráli pobyt v lázních, uděláte nejlépe, když to budete ignorovat. Ušetříte totiž minimálně dvě hodiny času.

Nicméně kdybyste se na prodejní akci společnosti Eurofit Trading vydali, nemusíte se bát žádných agresivních prodejců. Pokud tedy všichni postupují jako v našem případě.

Ke cti této společnosti totiž slouží, že hned po předání poukazů jsme byli upozorněni, že poukazy, kvůli nimž jsme dorazili, jsme dostali, a můžeme tedy hned odejít (v našem případě neodešel nikdo). A také na konci prezentace mohl každý svobodně odejít, aniž by musel čelit nepříjemnému nátlaku. V oblasti předváděcích akcí přitom zdaleka nejde o běžný postup.

Stejná akce ženským pohledem? Čtěte reportáž na webu Měšec.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Německo podle Bildu nařídí méně topit na pracovištích a šetřit s energiemi

Nevytápět společné prostory, které neslouží k dlouhodobému pobytu lidí, zakázat noční osvětlení památek či reklam nebo topit na pracovištích podle typu fyzické práce v rozmezí od 12 do 19 stupňů. S tím podle informací deníku Bild počítá návrh energetických úspor německého ministra hospodářství Roberta Habecka, který by v nadcházejícím týdnu měla schválit vláda kancléře Olafa Scholze.

Kvůli nejistotě ohledně dodávek ruského plynu hledá Německo úspory a nové dodavatele, aby překonalo nadcházející zimu. Habeck kvůli tomu vypracoval návrh, který by šetrné nakládání s energiemi plošně nařizoval. Podle Bildu se již například nepočítá s tím, že by se vytápěly vstupní haly na úřadech a školách či čekárny na úřadech. Nemocnic, pečovatelských zařízení a školek by se to netýkalo. V neobydlených veřejných budovách chce ministr odpojit průtokové ohřívače a bojlery.

Zakázáno by bylo noční osvětlování památek, veřejných budov a reklamních ploch. Habeck již dříve nařídil odpojit osvětlení budov svého ministerstva a během léta méně pouštět klimatizaci.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Beachvolejbalisté Perušič se Schweinerem postoupili na ME do čtvrtfinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na mistrovství Evropy v Mnichově do čtvrtfinále. Favorizovaný šestý pár světového žebříčku, který díky vítězství v základní skupině přeskočil čtvrteční úvodní kolo play off, zdolal v osmifinále Poláky Piotra Kantora a Macieje Rudola 2:1 na sety.

Čeští reprezentanti po vyrovnaném úvodu prvního setu soupeřům odskočili až čtyřbodový rozdíl a vyhráli 21:18. Ve druhé sadě si naopak Perušič se Schweinerem nechali Poláky utéct, a přestože v závěru vyrovnali na 19:19 a odvrátili dva setboly, set ztratili poměrem 21:23.

I ve třetím duelu na šampionátu tak musely české medailové naděje do třetího setu. Tie-break rozhodli Perušič se Schweinerem v koncovce, od stavu 9:9 šli do vedení a zápas po hodině a jedné minutě uzavřeli výhrou 15:12.

Další zprávy