Pozor na slevy z Helbea.cz. Zaplatíte a nic nedostanete

Petr Kučera Petr Kučera
27. 1. 2012 18:17
Podvodný web dál láká nové zákazníky, s těmi okradenými ale nekomunikuje

Praha - Pan Matěj si v říjnu přes server Helbea.cz koupil slevu do Automyčky Expres v Plzni. Za zaplacených zhruba 500 korun sice obdržel voucher, ten se ale ukázal jako bezcenný.

Provozovatel serveru si totiž vybrané peníze od zákazníků nechává a dodavatelům služeb neplatí. Když tedy pan Matěj přišel do automyčky, firma jej odmítla s tím, že od Helbea.cz nic nedostala.

Podobně dopadli také lidé, kteří si přes Helbea.cz objednali slevy od řady jiných společností. Jejich vouchery odmítli uznat například v Seminárním hotelu Akademie, Apartmánech Olympia Krkonoše, Restauraci U Kavalíra v pražských Dejvicích, Bleskové seznamce nebo studiu New Factory.

Helbea.cz přitom stále nabízí další slevy, její web nadále funguje. S podvedenými zákazníky už nekomunikuje, přes urgence neodpověděla ani na otázky online deníku Aktuálně.cz. Na svém webu ponechala jen e-mailový kontakt, původně uvedený telefon už stáhla.

Čtěte také:
Podvedení zákazníci varují před třemi e-shopy
Soutěž od Tesca o 10 tisíc je falešná, varuje řetězec
Na internetu zaplatíte bezpečněji, banky vylepší karty

Zkušenosti desítek podvedených čtenářů potvrzují i zástupci firem, které přes Helbea.cz chtěly prodávat zlevněné služby.

"Krátce poté, co se naše nabídka objevila na Helbea.cz, jsme dostali několik upozornění, že tato firma svým obchodním partnerům naplatí. Hned jsme odstoupili od smlouvy, ale Helbea nereagovala a naši nabídku prodávala dál. Až po týdnu nám vzali telefon a odkaz na naši firmu nakonec stáhli," říká například Irena Schacherlová z webu KvětinovýServis.cz.

Vladimír Skalský
Vladimír Skalský | Foto: Helbea.com

Pan Matěj požadoval po Helbea.cz vrácení peněz. Přes počáteční ujišťování, že jeho "reklamace" bude vyřešena standardním způsobem do 30 dnů, mu už v dalších dvou měsících nepřišla žádná odpověď. Na další e-maily už firma neodpovídá.

Stejnou zkušenost mají i desítky dalších zákazníků, z nichž někteří už na firmu podali trestní oznámení.

Pozor i na Steakomat

Majitelem společnosti je podle obchodního rejstříku Vladimír Skalský s trvalým bydlištěm v Klánovické ulici v pražském Hloubětíně. Helbea provozuje také weby Steakomat.cz, STOP chrápání - Asonor, Colonix - očista tlustého střeva a Dračí ryba - Arowana asijská.

Vedle členství v představenstvu této společnosti je též jednatelem ve společnostech Internetlab a European Network Company (euneco.com).

 

Právě se děje

před 21 minutami

Löw se rozloučí s německou reprezentací už po Euru

Trenér Joachim Löw po letním mistrovství Evropy skončí u německé fotbalové reprezentace, s kterou v roce 2014 získal titul na světovém šampionátu. O jeho chystaném odchodu dnes informoval německý svaz, s kterým měl jednašedesátiletý kouč smlouvu až do mistrovství světa v Kataru v příštím roce. Požádal však o její předčasné ukončení.

"Rozhodl jsem se k tomuto kroku zcela uváženě, plný pýchy a ohromné vděčnosti, zároveň mám ale pořád obrovskou motivaci před nadcházejícím Eurem," uvedl Löw v prohlášení.

před 41 minutami

Loni stály slevy na jízdném o více než dvě miliardy korun méně. Náklady snížila pandemie

Slevy ve veřejné dopravě pro studenty a důchodce loni stály 3,47 miliardy korun, což je meziročně o 2,31 miliardy méně. Náklady loni stlačila koronavirová krize, která po většinu roku výrazně omezila cestování. V úterý to uvedlo ministerstvo dopravy. Stát poskytuje pro žáky a studenty do 26 let a seniory nad 65 let slevu na jízdném ve veřejné dopravě 75 procent. Slevy platí od září 2018. Od té doby za ně stát dopravcům zaplatil přes 11,15 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy