Mimořádná zpráva

Podpis v práci nepomůže. Pět situací, kdy musí i zaměstnanci podat daňové přiznání

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
15. 2. 2019 6:37
Za většinu zaměstnanců vyřizují roční daňové záležitosti mzdové účetní ve firmách. V některých případech, a je jich čím dál tím více, si ale musejí daně řešit sami. Přečtěte si, zda se tato povinnost netýká právě vás.
Foto: Jan Langer

Pozor na termíny

Do 15. února zaměstnanci podávají žádost o provedení ročního zúčtování záloh na daň a daňové zvýhodnění za zdaňovací období 2018. Zároveň do tohoto data zaměstnanci odevzdávají do mzdové účtárny všechny
podklady nezbytné pro uplatnění odečitatelných položek a slev na dani.

Pokud ale například pracují pro více zaměstnavatelů současně nebo mají příjmy z pronájmu nemovitostí, musí takzvaný růžový formulář na finanční úřad odevzdat sami.

O tom, že budete sami podávat daňové přiznání, informujte svého zaměstnavatele. Ve mzdové účtárně vám vystaví dokument zvaný Potvrzení o zdanitelných příjmech, který bude podkladem k růžovému formuláři.

  • A jaké jsou ony situace, kdy si musí daňové přiznání i jako zaměstnanci podat sami?
 

Právě se děje

před 31 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 51 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy