Expert mBank: Půjčujeme zatím do 100 tisíc korun

kst
3. 7. 2008 13:10
Odpovídal šéf mPůjček Radko Sindrbal
Foto: Aktuálně.cz

Online - mBank minulý týden přivítala stotisícího klienta a spolu s ním také odstartovala mPůjčku. Po více než půl roce na trhu, tak splnila slib a poskytuje ve velkém i spotřebitelské úvěry.

Její mPůjčka je hotovostní neúčelový úvěr a banka jej prezentuje jako jedinečnou instantní půjčku, kterou nelze nikde jinde získat, protože kombinuje vlastnosti hned několika bankovních produktů. A úplnou novinkou je to, že banka k úvěru vydává ihned platební kartu. Ovšem od jiných půjček ji odlišuje i poměrně vysoká RPSN okolo 16 procent.

Přečtěte si recenzi produktu: mBank začala půjčovat ve velkém 100 tisíc na cokoliv

V čem je úvěr tak zvláštní? Kdo půjčku opravdu dostane a jaké musí být jeho příjmy? Jak je to s poplatky? Bude opět zadarmo, nebo už začne mBank na klientech vydělávat?

Na vaše dotazy odpovídal Radko Šindrbal, produktový manažer banky.

Odpovězeno: 03. 07. | 11:41Autor: krat

Otázka: Může u vás získat půjčku i "v minulosti problémový člověk", který má u vás vedené konto, kam ukládá své finance (např. několik měsíců) a není tzv. "v mínusu"?

Radko Šindrbal, mBank: Zdravím všechny čtenáře aktuálně.cz, těším se na Vaše otázky.

Definice problémového člověka je velice široká, ale obecně se dá říct, že člověk který u nás bude aktivně používat mKONTO na tom bude při schvalování lépe než člověk, který mKONTO nepoužívá. Dokonce všichni aktivní klienti mBank už brzy uvidí ve svém internetovém bankovnictví výši půjčky, kterou jsme jim schopni poskytnout.

Odpovězeno: 03. 07. | 11:45Autor: Hanka

Otázka: Bude možné půjčku splácet různou částku nebo ji splatit najednou bez sankcí?
Děkuji

Radko Šindrbal, mBank: Tuto funkci mPŮJČKA nabízí. Troufám si říct, že je touto vlastností na českém trhu jedinečná. Klient může totiž kdykoliv využít nejen mimořádnou splátku, ale i půjčku zcela splatit a to samozřejmě u mBank zcela zdarma. Další jedinečnou funkcí mPŮJČKY je to, že klient půjčku může čerpat postupně a úroky platí pouze z této aktuálně vyčerpané částky.

Odpovězeno: 03. 07. | 11:47Autor: Jirka

Otázka: Bude možné si vzít půjčku i když nejsem váš klient?

Radko Šindrbal, mBank: Samozřejmě mPŮJČKU získáte i v případě, že nejste klientem mBank. Pokud se ptáte, zda musíte mít k půjčce zároveň běžný účet v mBank tak ano, ale za něj nic neplatíte, protože je zcela bez poplatků.

Odpovězeno: 03. 07. | 11:50Autor: matti

Otázka: Dobrý den, prosím sdělte alespoň přibližně, co se bere v potaz při vyhodnocování půjčky. Díky - Váš spokojený zákazník.

Radko Šindrbal, mBank: Dobrý den, jsem rád, že jste náš spokojený zákazník. Kritéria pro schválení jsou stejná jako u ostatních bank. Rozhodující je historie klienta v bankovním registru klientských informací (BRKI) a historie klienta na běžném účtu v mBank. Jak už jsem výše uvedl, stávající klienti uvidí ve svém internetovém bankovnictví výši možné půjčky.

Odpovězeno: 03. 07. | 11:54Autor: hereby

Otázka: Dobrý den, je možné převést několik pohledávek od jiných bank (konkrétně Česká spořitelna a Českomoravská stavební spořitelna) k Vám? Ajaké jsou podmínky?

Radko Šindrbal, mBank: Ano, mPůjčku můžete využít na cokoliv, tzn. že i na konsolidaci jiných pohledávek. Podmínky najdete na www.mbank.cz, kde je i úvěrová kalkulačka, kde si můžete spočítat výši splátek. Osobně bych doporučil 100 tis. Kč na 36 měsíců při úrokové sazbě 9,25% a RPSN 9,94%.

Odpovězeno: 03. 07. | 11:59Autor: Hana

Otázka: Lze půjčit 100-150.000 Kč na pokrytí stáv. závazků a za jakých podmínek? Může ji dostat i kdo není Vaším klientem a nemá čím ručit? Existuje příp. i nějaké "bezúročné období", kdy lze půjčku bez navýšení splatit nebo snížit úročenou část dluhu? Lze ji kdykoli splatit bez sankcí??

Radko Šindrbal, mBank: V současné době mBank poskytuje maximální výši do 100 000 Kč, nicméně připravujeme další navýšení této současné maximální částky. Jak už jsem uvedl výše, mPŮJČKA je bezúčelová, tzn. peníze můžete využít na cokoliv, dle Vašich potřeb. Půjčku od mBank může dostat i nový klient, půjčka je bez zajištění. Bezúročné období mPŮJČKA nemá, ale platí to, co jsem už také uvedl, že klient platí úroky pouze z vyčerpané částky. Zdarma pak lze kdykoliv použít mimořádnou splátku, nebo splatit půjčku celou.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:02Autor: mirda

Otázka: dobry den, bude mozne bezplatne vymenit stavajici platebni karty s magn. prouzkem za karty s cipem jakmile je mbank zacne vydavat?
kdy budou bankomaty umoznujici vklady na ucet mbank?
dekuji a preji hezky den.

Radko Šindrbal, mBank: Dobrý den, nabídku čipových karet teprve chystáme. Pokud se ptáte na kartu, kterou k mPŮJČCE získáte automaticky zdarma, pak se jedná o první nepersonalizovanou kartu na českém trhu, díky které máte peníze okamžitě k dispozici. Touto kartou můžete vybírat jak z bankomatů, tak s ní můžete platit u obchodníků.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:08Autor: Milda

Otázka: Je možné mpůjčku opakovaně čerpat bez nutnosti opětovně o ni žádat? Někde jsem totiž četl, že obsahuje mimo jiné prvky kontokorentu. Díky.

Radko Šindrbal, mBank: Ano, skutečně je možné mPŮJČKU opakovaně čerpat bez dalšího schvalovacího procesu. Vysvětlím to na příkladu: klient má k dispozici schválený úvěrový rámec 100 tis. Kč. Pokud z této částky vyčerpá např. 70tis. Kč, které po čase splatí, může je opětovně čerpat. Ještě zopakuji, že mPŮJČKA obsahuje to nejlepší z: kontokorentu, kreditní karty a hotovostního úvěru. Díky tomu věřím, že si nalezne spoustu příznivců na českém bankovním trhu.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:09Autor: Jirka

Otázka: Dobrý den, můžu se pojistit proti schopnosti splácet (úraz, smrt), děkuji?

Radko Šindrbal, mBank: V současné době mBank tuto možnost nenabízí, ale intenzivně ji připravujeme.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:10Autor: Michal D.

Otázka: Dobré dopoledne. Chtěl bych se zeptat na vaše konto s půjčkou, jaké máte podmínky pro studenty? Jsou nějaké nebo se studenty v tuto chvíli nepočítáte? Děkuji předem

Radko Šindrbal, mBank: mBank své klienty nijak nesegmentuje. Každý může využívat maximum výhod a pohodlí, které nabízíme všem bez rozdílu.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:12Autor: Simon

Otázka: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak se mBank staví ke studentům. Já jako klient ČS musím platit nesmyslné poplatky a nemám pocit, že by se mi snažili vyjít, jako ke studentovi nějak vstříc.

Radko Šindrbal, mBank: Samozřejmě, že studentům je internetové bankovnictví blízké. V rámci mKONTA neplatíte u mBank žádné nesmyslné poplatky, proto si myslím, že jsme pro Vás ideální bankou.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:14Autor: albert

Otázka: dobrý den, bude možné sledovat stav své půjčky / kreditní karty / na internetu ?

Radko Šindrbal, mBank: Ano, díky tomu, že mPŮJČKA je navázána přímo na mKONTO, máte díky internetovému bankovnictví 24 hodin/365 dní v roce okamžitý přehled o splácení, aktuální výši dlužné částky, či aktuální výši zbývající disponibilní částky.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:21Autor: Matej

Otázka: To ze je k uveru vydana ihned platebni karta neni novinkou na trhu. Je to logicke, ze uver je poslan na ucet, ze ktereho je cerpan. Takze platebni karta je k uctu a ne primo k uveru. Jake budou za "spotrebak" poplatky (myslim tim kde vsude)? Treba sankce za predcasne splaceni?

Radko Šindrbal, mBank: Na začátek Vás musím opravit, protože nepersonalizovaná karta (s obrázkem tuleně) je pouze přiřazena k úvěrovému účtu, tzn. pokud klient jejím prostřednictvím čerpá prostředky, čerpá je přímo z úvěrového účtu a nikoliv ze svého běžného účtu. Výhodou mPŮJČKY je, že schválené prostředky zůstávají na úvěrovém účtu, kde pokud je klient nečerpá, nejsou úročeny. Klient si je samozřejmě může převést na svůj běžný účet, kde s nimi může dále disponovat, třeba přes platební kartu k běžnému účtu (obrázek delfína).

Jediným poplatkem je 1% z schváleného úvěrového rámce, které je klientovi zinkasováno při schválení půjčky. Sankce za předčasné splacení ani za celkové splacení u mBank nejsou.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:23Autor: jena-2007

Otázka: když mam čistou mzdu 11000kč dostanu uver od mbank a za jakych podminek deuji

Radko Šindrbal, mBank: Schválení závisí na Vaší historii v BRKI, přičemž výše Vaší čisté mzdy Vás rozhodně nelimituje. Podmínky najdete na našich webových stránkách.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:26Autor: Pepík

Otázka: Banky i média nám neustále podsouvají, jak skvělé je žít na dluh. Vysvětlete mi, proč mám preferovat půjčku a nemám si na věc, po které toužím, ušetřit.

Radko Šindrbal, mBank: Neříkáme, že je skvělé žít na dluh. Z našich zdrojů víme, že lidé si půjčky berou převážně na věci spojené s bydlením, auty a elektronikou. Je ale na rozhodnutí každého, zda si tyto důležité věci pořídí hned, nebo počká až na ně ušetří.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:27Autor: Klientka

Otázka: Chci vám jen vyjádřit podporu: jste skvělá banka, jsem ráda, že jsem váš klient a držím vám palce.

Radko Šindrbal, mBank: Děkuji, Važíme si Vaší podpory. Jsem přesvědčen, že Vás ani v budoucnu nezklameme.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:35Autor: jura

Otázka: Pane Šindrbale, korektně provonejte RPSN u srovnatelných půjček s konkurencí - jste extrémně drazí.

Radko Šindrbal, mBank: Při nastavování parametrů naší půjčky jsme samozřejmě vycházeli ze srovnání s konkurencí a jejich nabídek. Úroky mPŮJČKY se opravdu nacházejí v podobné cenové hladině jako nabídky ostatních bank. Navíc: ve většině bank se k půjčce vyžaduje běžný účet. U mBank je to stejné, ale mKONTO je účet zcela bez poplatků na rozdíl od konkurence. Takže kdybychom vzali v úváhu opravdu všechny náklady s půjčkami spojené, jsem přesvědčen, že mPŮJČKA v takovém srovnání dopadne velmi dobře.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:39Autor: herbert

Otázka: Zdravim Vas, jake jsou podminky k tomu abych si uvas mohl vzit pujcku? pokud mam plat 28 tisic a chtel bych si pujcit 60 tisic a nejsem vas klient - dostanu ji? a co musim predlozit...a kolik zaplatim navic. dekuji

Radko Šindrbal, mBank: Už několikrát jsem zde uvedl, jaké jsou podmínky pro schválení, takže pokud nemáte problémy se splácením svých současných dluhů, velmi pravděpodobně mPŮJČKU dostanete. Stačí, abyste přišel na některé z našich obchodních míst a měl u sebe občanský průkaz. kolik zaplatíte navíc závisí na tom, pro jakou dobu splatnosti se rozhodnete. Doporučuji Vám spočítat si toto na naší úvěrové kalkulačce, kterou najdete na www.mbank.cz.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:42Autor: UVER

Otázka: Mohu si online zjistit zda mne byl uver schvalen nebo zamitnut? nebo musim navstivit pobocku? a za jak dlouho je zadost zpracovana?

Radko Šindrbal, mBank: Pokud nejste klientem mBank nezbývá Vám, než navštívit některé z našich obchodních míst. Česká legislativa vyžaduje totiž Váš fyzický podpis na žádosti a smlouvě o hotovostním úvěru. Pokud se rozhodnete pro mPŮJČKU jako finanční rezervu budete mít peníze kdykoliv k dispozici a budete ji moci čerpat on-line.

Odpovězeno: 03. 07. | 12:47Autor: Petr Novotný

Otázka: Dobrý den, jsem klientem mBank od ledna. Bude někdy možnost získat menší půjčku bez nutnosti jít na kiosek?

Radko Šindrbal, mBank: Tuto možnost skutečně připravujeme. Bude se týkat klientů mBank, kteří u ní aktivně využívají jejich služeb.

Podrobnosti si ale ponechám na jeden z příštích on-line chatů, na který se už nyní těším. Děkuji za Vaše otázky a přeji pěkný den - Radko Šindrbal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy