reklama
 
 

Chceme Babišovu cenu. Na T-Mobile se vrhli nespokojení klienti, firma je odkazuje na ceník

21. 4. 2017 14:30
S cenou 163 korun měsíčně za neomezené volání a 10 GB dat k tomu vyhrál T-Mobile soutěž pro zaměstnance ministerstva financí. O stejné slevy se teď hlásí i "běžní" zákazníci, kteří podle ceníku mají platit 800 korun a ještě za to dostanou výrazně menší porci dat.

Praha - Čeští spotřebitelé se inspirovali úspěchem ministra financí Andreje Babiše. Ten se v úterý pochlubil novou cenou mobilních tarifů pro "své" úředníky. Zakázku ministerstva vyhrál T-Mobile s tarifem za 54 korun měsíčně za neomezené volání a k tomu tři nebo 10 GB dat za 32 nebo 109 korun.

Běžné zákazníci se hned začali na operátora obracet s dotazy, kde mohou také dostat takovou cenu. Reagují hlavně na Facebooku pod nejnovější kampaní T-Mobilu se sloganem "mraky dat, kam se podíváte".

Reakce zástupců operátora na dotazy klientů na sociálních sítích nepřekvapila. Lze ji shrnout takto: "Pro vás máme běžné ceníkové ceny, ministerstvo si vyjednalo speciální tarif, protože zastupuje tisíce lidí a jde o velký kontrakt."

Dobrý den, ten tarif za 109,- kč s 10 GB internetu se dá zakoupit na každé pobočce, nebo jsou na to nějaké vyhrazené? Ta nabídka mi přijde hodně výhodná a nerad bych stál někde dlouho frontu. Děkuji předem za odpověd.

Zveřejnil(a) T-Mobile CZ dne 18. Duben 2017

Dobry den, chtela bych mit stejny tarif, jako jste poskytli zamestnancum MF (viz zprava pana Babise na FCB). Co pro to mam udelat?

Zveřejnil(a) T-Mobile CZ dne 20. Duben 2017

Zájem o "Babišův" tarif zaznamenal operátor i na zákaznické lince, podle mluvčí Martiny Kemrové ale nešlo o nic zásadního.

"Lidem - stejně jako novinářům - vysvětlujeme, že ve všech odvětvích se liší ceny pro firemní a koncové zákazníky, a je to zcela běžné. Hlavní roli hrají úspory z rozsahu, množstevní slevy, jednodušší administrace a vymáhání pohledávek, fixace na čtyři roky (v daném případě) či velký objem služeb," zdůvodňuje mluvčí výhodnou nabídku pro ministerstvo financí. Úřad zaplatí T-Mobilu během čtyř let 22,6 milionu korun.

V telekomunikacích navíc podle ní hraje velkou roli dlouhodobý tlak veřejné správy na jediné kritérium - cenu. "Obdobné ceny jako ministerstvo financí mají i další ministerstva či vládní úřady a státní instituce (jen se tím nechlubí na sociálních sítích) a služby poskytují různí operátoři. To je mimo jiné důkazem toho, že konkurence na českém trhu existuje," dodává Kemrová.

Na přílišnou konkurenci to ale při pohledu do ceníků operátorů pro "běžné" klienty nevypadá. Ještě před měsícem prodávali všichni tři velcí operátoři v Česku neomezené volání s 1,5 GB dat za stejných 749 korun. Od dubna se z této uniformity lehce vymanil právě T-Mobile, když zvedl cenu na 799 korun, současně však zvedl i datový limit na čtyři GB.

Čeští operátoři ještě na začátku března argumentovali, že většina spotřebitelů stejně nevyužije ani dosavadní příděl dat. "Více než dvěma třetinám (68 procent) našich zákazníků se nepodaří vyčerpat datový příděl, který jim nabízíme," uvedla mluvčí T-Mobile Martina Kemrová. Zájem o více dat pak ale potvrdila i anketa online deníku Aktuálně.cz mezi více než 10 tisíci čtenáři.

Přeji Vám pevné nervy u odpovědí na poptávku po tarifu pro MFČR. Držte se 😎

Zveřejnil(a) T-Mobile CZ dne 20. Duben 2017

Lidé na Facebooku řeší také polské ceny. T-Mobile v Polsku prodává neomezený tarif s 10 GB dat za 80 zlotých, což je zhruba 500 korun.

Cena za mobilní data se letos stala politickým tématem. Kvůli novele o elektronických komunikacích skončil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Premiér Bohuslav Sobotka doufá, že ceny za data klesnou do konce roku. O "datovém jaru" mluvil i předseda Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

autor: Jiří Hovorka | 21. 4. 2017 14:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama