Všech pět členů Etického panelu České televize rezignovalo, Souček navrhne nová jména

ČTK ČTK
27. 3. 2024 15:07
Všech pět členů Etického panelu České televize rezignovalo, Souček navrhne nová jména

Všech pět členů Etického panelu České televize se rozhodlo rezignovat. Generální ředitel ČT Jan Souček proto v nejbližší době bude navrhovat jména nových členů a předkládat je Radě ČT, která podle Kodexu ČT členy projednává. Řekla to mluvčí ČT Vendula Krejčová. Potvrdila tak informaci serveru Novinky.cz.

"Svůj poradní orgán považuje generální ředitel za klíčový, zároveň respektuje rozhodnutí stávajících členů rezignovat. Všichni byli navrženi bývalým generálním ředitelem Petrem Dvořákem," řekla Krejčová.

Podle Novinek členové panelu rezignovali kvůli sporům se Součkem, které se týkaly dlouholetého moderátora Václava Moravce. Moravec na konci loňského roku označil v médiích exprezidenta Václava Klause za "Putinova gubernátora".

Spor se podle Novinek týkal i reportéra domácí redakce Jiřího Hynka, který odešel z obrazovek poté, co se jeho jméno objevilo v uniklých policejních spisech týkajících se kauzy IKEM.

V obou případech měl panel na žádost Součka posoudit, zda se aktéři obou záležitostí nedostali do rozporu s Kodexem ČT. Členové panelu mimo jiné generálnímu řediteli sdělili, že se dosud zabývali pouze posuzováním odvysílaných pořadů.

 

Právě se děje

Další zprávy