Za pár minut ve Vietnamu. Sapa se ale změní, chce být jako Tesco

Za pár minut ve Vietnamu. Sapa se ale změní, chce být jako Tesco
Vzpomínkou na jatka zůstává reliéf řezníka od Jana Hendrycha s ironickým názvem Býk.
Hlavní branou vstupujeme na soukromý pozemek společnosti Saparia, a.s.
Střeží ho dva lvi z bílého mramoru od místního kameníka.
"Dobré ráno, Vietname."
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
11. 11. 2011 5:00

Praha - Malá Hanoi nebo Saigon, chcete-li. Tak se přezdívá vietnamské tržnici SAPA v pražské čtvrti Libuš. Ta má v následujících letech změnit svoji tvář a možná i pověst centra kriminality a překladiště drog, jak se o ní píše ve zprávách cizinecké policie.

Dnes je SAPA místem, kde můžete zažít kousek atmosféry Vietnamu, kam vás dnes může zavézt autobus od metra Kačerov. Za pár let tu bude klasické obchodní centrum evropského střihu, "vietnamské Tesco".

 

Právě se děje

před 8 minutami

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy