Za pár minut ve Vietnamu. Sapa se ale změní, chce být jako Tesco

Za pár minut ve Vietnamu. Sapa se ale změní, chce být jako Tesco
Vzpomínkou na jatka zůstává reliéf řezníka od Jana Hendrycha s ironickým názvem Býk.
Hlavní branou vstupujeme na soukromý pozemek společnosti Saparia, a.s.
Střeží ho dva lvi z bílého mramoru od místního kameníka.
"Dobré ráno, Vietname."
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
11. 11. 2011 5:00

Praha - Malá Hanoi nebo Saigon, chcete-li. Tak se přezdívá vietnamské tržnici SAPA v pražské čtvrti Libuš. Ta má v následujících letech změnit svoji tvář a možná i pověst centra kriminality a překladiště drog, jak se o ní píše ve zprávách cizinecké policie.

Dnes je SAPA místem, kde můžete zažít kousek atmosféry Vietnamu, kam vás dnes může zavézt autobus od metra Kačerov. Za pár let tu bude klasické obchodní centrum evropského střihu, "vietnamské Tesco".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy