Za pár minut ve Vietnamu. Sapa se ale změní, chce být jako Tesco

Za pár minut ve Vietnamu. Sapa se ale změní, chce být jako Tesco
Vzpomínkou na jatka zůstává reliéf řezníka od Jana Hendrycha s ironickým názvem Býk.
Hlavní branou vstupujeme na soukromý pozemek společnosti Saparia, a.s.
Střeží ho dva lvi z bílého mramoru od místního kameníka.
"Dobré ráno, Vietname."
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
11. 11. 2011 5:00

Praha - Malá Hanoi nebo Saigon, chcete-li. Tak se přezdívá vietnamské tržnici SAPA v pražské čtvrti Libuš. Ta má v následujících letech změnit svoji tvář a možná i pověst centra kriminality a překladiště drog, jak se o ní píše ve zprávách cizinecké policie.

Dnes je SAPA místem, kde můžete zažít kousek atmosféry Vietnamu, kam vás dnes může zavézt autobus od metra Kačerov. Za pár let tu bude klasické obchodní centrum evropského střihu, "vietnamské Tesco".

 

Právě se děje

před 22 minutami

U Chrudimi vykolejil osobní vlak, nikdo nebyl zraněn

Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku večer vykolejil osobní vlak, uvedly České dráhy na webu. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ČTK řekl, že nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati je podle údajů na webu drah přerušený a v úseku Chrudim - Medlešice je zavedena náhradní autobusová doprava.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražských Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil. Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trojnásobný mistr světa Nikulin skončil s hokejem

Ruský hokejový obránce a trojnásobný mistr světa Ilja Nikulin ukončil v 38 letech kariéru. Dlouholetý reprezentant byl už v minulé sezoně bez angažmá, poté co odešel z Dynama Moskva, kde v předchozích dvou ročnících dělal kapitána.

Nikulin celou kariéru strávil v Rusku, byť si jej v roce 2000 v draftu NHL vybrala ve druhém kole Atlanta jako 31. hráče v pořadí. Vedle Dynama nastupoval za Kazaň, s kterou vyhrál dvakrát KHL (2009 a 2010) a předtím jednou ruskou superligu (2006). Domácí titul získal i v dřívějším angažmá v moskevském klubu (2005).

Z mistrovství světa má sedminásobný účastník Utkání hvězd KHL kompletní sbírku medailí. Zlato vybojoval se sbornou v letech 2008, 2009 a 2012, kdy mužstvo dovedl k titulu jako kapitán. Startoval na osmi šampionátech a dvou olympijských hrách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy