iPhone 4S jde do prodeje, fanoušci šílí

iPhone 4S jde do prodeje, fanoušci šílí
Apple Store na Páté Avenue v New Yorku - spacáky, rozkládací židle, teplé oblečení a trpělivost - bez toho se člověk neobejde, pokud chce mít nový telefon první.
Před japonskými obchody Apple se též vytvořily dlouhé fronty nedočkavých zákazníků. V Tokiu si nový iPhone přišel vystát i místní Steve Jobs.
První šťastlivci s krabičkou označenou písmenem S opouští Apple Store. Za upřímného potlesku prodavačů. Utratit 400 dolarů může být i skvělý pocit.
Poslední rozhodování: Vypadá stejně jako ten starý, je rychlejší a umí mluvit. Ale hlavně je to poselední model, na jehož výrobu dohlížel Steve Jobs.
Foto: Reuters
Jan Kovalík
14. 10. 2011 10:19

Nový iPhone 4S je v prodeji a firemní obchody Apple po celém světě jsou tradičně v obležení oddaných fanoušků. V Sydney, Tokiu a New Yorku čekali na otevření obchodů stovky lidí. Nic na tom nemění fakt, že nový iPhone je jen rychlejší a vylepšená verze předchozí "čtyřky" - objednávky přes internet jdou do milionů.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Na Floridě identifikovali poslední 98. oběť zřícení výškové budovy

Pozůstatky poslední osoby, která se pohřešovala po zřícení 12patrové budovy v městečku Surfside v americkém státu Florida, se našly a byly identifikovány, oznámila podle agentury Reuters starostka okresu Miami-Dade Daniella Levineová Cavaová. Neštěstí si tak podle konečné bilance vyžádalo 98 životů. Budova se zhroutila 24. června.

Minulý pátek hasiči oficiálně ukončili pátrání po pohřešovaných v troskách. Na místě ale ještě zůstávali forenzní technici. Úřady tehdy podle agentury AP odmítly potvrdit, zda již našly nejspíš poslední chybějící ostatky, nebo ještě stále pátrají po těle pohřešované Estelle Hedayaové. Dnes agentura AP uvedla, že mladší bratr čtyřiapadesátileté Hedayaové potvrdil, že poslední oběť byla identifikována.

Příčina zřícení budovy zatím stále není jasná, přestože podle odborného posudku z roku 2018 měla vážné závady. V budově bylo 135 bytových jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy