Díky aprílu jsme se dočkali 8bitových Google Maps

Adam Fiala
4. 4. 2012 8:24
Google se na letošní apríl rozšoupl a představil tři technologie, které rozesmějí
Na apríla představil Google verzi svých map pro konzole Nintendo.
Na apríla představil Google verzi svých map pro konzole Nintendo. | Foto: Aktuálně.cz

Kdyby se člověk pořádně nepodíval do kalendáře, možná by řadu nových nápadů ze světa technologií považoval za další část informací o zvláštních patentech. Jako když Google chce odposlouchávat hovory kvůli reklamě, nebo Microsoft dálkovým ovládáním zvyšovat cenu obsahu při přeskočení reklamy. Naštěstí první duben skýtá pro internet příležitost, jak se pobavit u vymyšlených informací.

Kostičkované Google Maps na Nintendo

Hned třikrát se ozval Google a lze jen doufat, že jen aprílový den nezneužil, aby pod maskou legrace skryl něco, co vážně chystá. První věc se týká jejich rozsáhlých mapových služeb. Programátoři Googlu si očividně uvědomili, jaký potenciál se skrývá ve starých herních konzolích, a tak připravili konverzi Google Maps, která běží na 8bitovém systému konzolí Nintenda. Dovedete si představit, že v 8bitovém zobrazení získá uživatel velmi povšechnou představu o tom, co se kde nalézá.

Do budoucna by se mohly Google Maps podívat dokonce i na Game Boye. Každopádně konečně by tak konzole vrátily úder smartphonům, které jim kradou hráče. Vždyť hry na mobilech nemají až tak daleko k zážitku z přenosné konzole, a tak letošní PS Vita sázela na kvalitní grafické možnosti.

E-maily psané morseovkou

Jiná novinka bude zajímat majitelé účtů na GMailu. Ovládat e-mailového klienta pomocí tradiční QWERTY klávesnice je zvláště na mobilních telefonech neohrabané. S pomocí nové softwarové klávesnice pro smartphony by k naťukání e-mailu měla stačit dvě tlačítka, obsah zprávy by se totiž tvořil pomocí morseovky. Stačí tečky a čárky a pošta je připravena k odeslání. Vždyť za vývojem GMail Tap nestál nikdo jiný, než samotný pravnuk vnuka bratra Samuela F.B. Morse.

Pirate Bay si pořídili ponorku

V rámci závodních soutěží Nascar se pak vydal Google soupeřit s opravdovými jezdci, a to za pomoci vlastního, automaticky řízeného automobilu. Pod kapotou má osm set koní. Jiný aprílový tým se ale vydal do vod. Po vzoru svého názvu se Pirate Bay vydali v ponorce na širé moře, aby se jejich počítačové servery dostaly do bezpečných mezinárodních vod. Internetoví piráti konečně dostáli renomé svých předků.

 

Právě se děje

před 27 minutami

"Zlej Kája" se kvalifikoval na mistrovství světa

Český profesionální šipkař Karel Sedláček, přezdívaný "Zlej Kája", si v prosinci zahraje na mistrovství světa.

V posledním kvalifikačním turnaji vyřadil postupně tři soupeře a na elitním dostaveníčku si zahází podruhé v kariéře. Rowbyho-Johna Rodrigueze smetl výsledkem 6:0, Nizozemce Benita van de Pase 6:2 a Nizozemce Jana Dekkera 7:2. 

Mistrovství světa se koná od 15. prosince v londýnském Alexandra Palace. 

před 1 hodinou

Soud ve Štrasburku připustil klimatickou žalobu na 33 zemí, včetně Česka

Za přípustnou označil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku klimatickou žalobu šesti dětí a mladých lidí z Portugalska, kterou podali na 33 zemí včetně Česka. Informovala o tom agentura DPA, podle které tak padla první velká překážka ve snaze přimět evropské vlády ke zlepšení boje proti klimatickým změnám. Žalobu podala skupina, jejíž nejmladší člence je teprve osm let, v září. Žalované státy se k ní budou muset vyjádřit do konce února příštího roku.

"Cílem žaloby je získat právně závazné rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, který bude po vládách v Evropě vyžadovat, aby podnikly potřebné naléhavé kroky a zastavily klimatickou krizi," stojí na stránkách věnovaných žalobě.

Šestice mladých lidí z portugalského hlavního města Lisabonu a z města Leiria a jeho okolí, kterým je od osmi do 21 let, podala žalobu v reakci na ničivé požáry v roce 2017, při kterých v jihoevropské zemi zemřelo přes 120 lidí. Vědci podle stěžovatelů potvrdili, že klimatické změny hrály při vzniku a šíření požárů roli.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pražští radní nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji na letišti

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Nová ranvej má doplnit stávající, a tím navýšit kapacitu až na 30 milionů cestujících ročně. Loni jich terminály na Ruzyni odbavily rekordních 17,8 milionu, což bylo podle zástupců letiště na hraně kapacity. Letos kvůli koronaviru provoz klesl na minimum. Podle dřívějších plánů by letiště chtělo získat stavební povolení ke stavbě v roce 2025 a stavbu dokončit o tři roky později. Náklady jsou odhadovány na zhruba devět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy