Postrádáte u svého iPadu něco? Klávesnici?

Adam Pešek
29. 9. 2011 16:00
iPad se může chlubit vším možným, ale rozhodně to není pohodlné psaní. Bez externí klávesnice se totiž může i kratší text nepříjemně protáhnout
Foto: Reuters

Psaní delších textů na tabletu iPad nevyhovuje zdaleka každému. Bez fyzického kontaktu s klávesami totiž lze jen těžko psát všemi deseti, speciální znaky je třeba zdlouhavě hledat a psaní s diakritikou se může velmi nepříjemně protáhnout. Společnost Apple o jistých obtížích nejspíš sama dobře ví, a proto na trh společně s přístrojem uvedla i externí klávesnici.

Není nutné se ale poohlížet jen v oficiálním obchodě. iPad sice nedisponuje USB konektorem a s klasickými PC klávesnicemi si tak nebude rozumět, s většinou Bluetooth modelů by už ale uživatel neměl mít větší problémy.

Apple Wireless Keyboard

„Nástroje pro klávesnici v OS X jsou skvěle provázané se systémem, a tlačítka tak jdou velmi jednoduše přeprogramovat. Z hlediska samotného psaní se ale nejedná o nejpohodlnější klávesnici. Nicméně pokud jste fanoušek produktů společnosti Apple, ultratenký design a sada nástrojů dělají z Apple Wireless Keyboard jasnou volbu." PJ Jacobowitz, PC Mag

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Logitech Tablet Keyboard (for iPad)

„Jedna z vůbec nejpohodlnějších Bluetooth klávesnicí, co jsem kdy testoval. Velkost je stejná jako u klasických QWERTY klávesnic, k dispozici máte množství kláves přímo pro iPad a jistě oceníte i chytrý stojan. Nemůžete-li vystát psaní přímo na obrazovce, Logitech Tablet Keyboard může být výtečnou alternativou. Ačkoliv od oficiálního modelu se příliš neliší." David Pierce, PC Mag

ZAGG Mate iPad Case

„Patentově chráněné pouzdro ZAGG Mate, spojující Bluetooth klávesnici s ochranným obalem, je bezesporu užitečné. Nicméně na malém prostoru natěsnaná klávesnice je obzvlášť pro lidi s většími prsty nepříjemnou výzvou a na samotné psaní si budete muset chvíli zvykat." David Pierce, PC Mag

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 18 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 43 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy