Postrádáte u svého iPadu něco? Klávesnici?

Adam Pešek
29. 9. 2011 16:00
iPad se může chlubit vším možným, ale rozhodně to není pohodlné psaní. Bez externí klávesnice se totiž může i kratší text nepříjemně protáhnout
Foto: Reuters

Psaní delších textů na tabletu iPad nevyhovuje zdaleka každému. Bez fyzického kontaktu s klávesami totiž lze jen těžko psát všemi deseti, speciální znaky je třeba zdlouhavě hledat a psaní s diakritikou se může velmi nepříjemně protáhnout. Společnost Apple o jistých obtížích nejspíš sama dobře ví, a proto na trh společně s přístrojem uvedla i externí klávesnici.

Není nutné se ale poohlížet jen v oficiálním obchodě. iPad sice nedisponuje USB konektorem a s klasickými PC klávesnicemi si tak nebude rozumět, s většinou Bluetooth modelů by už ale uživatel neměl mít větší problémy.

Apple Wireless Keyboard

„Nástroje pro klávesnici v OS X jsou skvěle provázané se systémem, a tlačítka tak jdou velmi jednoduše přeprogramovat. Z hlediska samotného psaní se ale nejedná o nejpohodlnější klávesnici. Nicméně pokud jste fanoušek produktů společnosti Apple, ultratenký design a sada nástrojů dělají z Apple Wireless Keyboard jasnou volbu." PJ Jacobowitz, PC Mag

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Logitech Tablet Keyboard (for iPad)

„Jedna z vůbec nejpohodlnějších Bluetooth klávesnicí, co jsem kdy testoval. Velkost je stejná jako u klasických QWERTY klávesnic, k dispozici máte množství kláves přímo pro iPad a jistě oceníte i chytrý stojan. Nemůžete-li vystát psaní přímo na obrazovce, Logitech Tablet Keyboard může být výtečnou alternativou. Ačkoliv od oficiálního modelu se příliš neliší." David Pierce, PC Mag

ZAGG Mate iPad Case

„Patentově chráněné pouzdro ZAGG Mate, spojující Bluetooth klávesnici s ochranným obalem, je bezesporu užitečné. Nicméně na malém prostoru natěsnaná klávesnice je obzvlášť pro lidi s většími prsty nepříjemnou výzvou a na samotné psaní si budete muset chvíli zvykat." David Pierce, PC Mag

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 4 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy