Šéf dozorčí rady VW Piëch brzy odejde z funkce

ČTK ČTK
6. 9. 2013 8:48
Ke koncernu Volkswagen patří i česká automobilka Škoda Auto
Foto: Radek Pecák

Frankfurt nad Mohanem - Předseda dozorčí rady německé automobilky Volkswagen Ferdinand Piëch během příštích několika měsíců pravděpodobně odstoupí z funkce. V pátečním vydání o tom informuje německý ekonomický deník Handelsblatt.

Hlavním kandidátem na Piëchova nástupce je podle listu současný generální ředitel Volkswagenu Martin Winterkorn. Jeho ředitelský kontrakt ale vyprší až na konci roku 2016.

Mluvčí Volkswagenu informaci, zda se šestasedmdesátiletý Piëch chystá do důchodu, odmítla komentovat. Zdůraznila však, že Winterkorn zůstane ještě dlouhou dobu generálním ředitelem.

Piëch je vnukem zakladatele německé automobilky Porsche Ferdinanda Porscheho. Volkswagen v loňském roce dokončil převzetí společnosti Porsche, která se tak stala jeho desátou značkou.

Volkswagen, jehož součástí je rovněž česká automobilka Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se chce stát největším výrobcem automobilů na světě.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy