Šéf ChatGPT Sam Altman končí, oznámila firma. Jako důvod uvedla špatnou komunikaci

ČTK ČTK
17. 11. 2023 22:13
Na postu šéfa společnosti OpenAI, která vyvinula chatbot ChatGPT, končí osmatřicetiletý Sam Altman. Oznámila to v pátek jeho domovská firma. Její představenstvo není spokojené s tím, jak s ním Altman komunikoval. Vedení podniku dočasně převezme jeho nynější technologická ředitelka Mira Muratiová.
ChatGPT - ilustrační foto.
ChatGPT - ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Představenstvo Altmanův odchod pečlivě zvážilo a došlo k závěru, že nebyl při komunikaci s představenstvem soustavně upřímný, což mu bránilo vykonávat své povinnosti," uvedla společnost.

Společnost OpenAI, kterou podporuje Microsoft, zhruba před rokem uvedla na trh svého chatbota ChatGPT, což spustilo všeobecný zájem o generativní umělou inteligenci a soutěžení technologických firem v tomto odvětví.

Termínem generativní umělá inteligence se označují systémy, které na základě tréninku na obrovském množství dat dokážou vytvářet zdánlivě originální výstupy ve formě textů či obrázků v reakci na zadání uživatele.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy