Realitní magnát Vítek se rozpíná. Třetí nejbohatší Čech vydělal přes 12 miliard korun

Milan Mikulka Adam Váchal Milan Mikulka, Adam Váchal
3. 4. 2017 11:00
Skupina CPI Property Group výrazně zlepšila své hospodářské výsledky. Vítek je největším vlastníkem maloobchodních ploch v Česku a jedním z největších majitelů hotelů a provozovatelů nájemního bydlení.
Radovan Vítek na fotografii z roku 2012
Radovan Vítek na fotografii z roku 2012 | Foto: Matej Slávik

Praha - Skupina CPI Property Group loni vydělala přes 12 miliard korun, což je zhruba pětinásobek předloňské částky. Hodnota aktiv společnosti dosáhla v přepočtu 153 miliard korun, což je meziroční nárůst o čtvrtinu.

Devadesátiprocentní podíl ve skupině tvoří Radovan Vítek, třetí nejbohatší Čech. Právě realitní impérium CPI dělá z Vítka největšího vlastníka maloobchodních ploch v Česku, jednoho z největších majitelů hotelů a provozovatelů nájemního bydlení.

Největší obchod si Vítek připsal teprve před pěti dny. Koupil jedenáct nákupních center a kancelářských budov ve střední Evropě. Zaplatil za ně v přepočtu přes 18 miliard korun. Z nově získaných budov mu poplyne každý týden nájem milion eur, zejména od obchodníků a firem z Budapešti, ale třeba i z center Géčko v Českých Budějovicích, Bondy v Mladé Boleslavi či Nisa v Liberci.

Realitní skupina mohla narůst ještě víc, kdyby jí vyšly všechny loňské plány. Vítek se například snažil získat zhruba 1500 vlakových nádraží v Česku. Českým drahám za ně nabídl čtyři miliardy korun, ty je ale podle původního plánu převedly na Správu železniční dopravní cesty za 3,3 miliardy.

Vítek se také zajímal o jeden z největších loňských realitních obchodů v Česku − prodej nákupního centra Olympia v Brně. To nakonec získala zhruba za 10 miliard korun hamburská investiční skupina Deutsche EuroShop.

Čtěte více v dnešních Hospodářských novinách.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Obránce Jeřábek skončil v Teplicích a posílil Jablonec

Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června 2022. Šestadvacetiletý stoper naposledy působil v Teplicích, kde byl po podzimu přeřazen do B-týmu.

"Příchod do Jablonce je pro mě velký krok vpřed. V tak velkém klubu jsem ještě nepůsobil. Je to klub, co má ty nejvyšší ambice a každoročně útočí na evropské poháry. V posledních letech se to Jablonci úspěšně daří," řekl Jeřábek pro web třetího celku tabulky.

Odchovanec pražské Dukly přišel do Teplic v lednu 2016 a v severočeském mužstvu dlouho patřil k oporám. Na podzim ho přibrzdilo zranění kolena a zasáhl jen do 10 utkání nejvyšší soutěže. Jeřábek pak se "Skláři" odmítl prodloužit smlouvu, která by mu skončila po sezoně, a byl přeřazen do třetiligové rezervy. Proti tomu se zadák se 127 ligovými zápasy a pěti góly ohradil na sociálních sítích.

před 29 minutami

Zpěvačka Adele v září vydá první album po pěti letech

Jedenatřicetiletá britská popová zpěvačka Adele v září vydá čtvrté studiové album. Napsal to britský deník The Sun, podle nějž Adele desku oznámila v londýnské restauraci The Mason's Arms při oslavě kamarádčiny svatby. "Očekávejte mé album v září," vzkázala svatebčanům. Adele, která se zhruba před rokem rozešla s manželem, s nímž má syna, na svatbě zazpívala dvě písně. Veřejně tak učinila poprvé od dvou vyprodaných večerů ve Wembley v červnu 2017. Naposledy zpěvačka roku 2015 vydala desku nazvanou 25. Její nejúspěšnější nahrávky jménem 21 se prodalo přes 25 milionů kopií.

Zdroj: The Sun/ČTK
Další zprávy