reklama
 
 

Realitní magnát Vítek se rozpíná. Třetí nejbohatší Čech vydělal přes 12 miliard korun

3. 4. 2017
Skupina CPI Property Group výrazně zlepšila své hospodářské výsledky. Vítek je největším vlastníkem maloobchodních ploch v Česku a jedním z největších majitelů hotelů a provozovatelů nájemního bydlení.

Praha - Skupina CPI Property Group loni vydělala přes 12 miliard korun, což je zhruba pětinásobek předloňské částky. Hodnota aktiv společnosti dosáhla v přepočtu 153 miliard korun, což je meziroční nárůst o čtvrtinu.

Devadesátiprocentní podíl ve skupině tvoří Radovan Vítek, třetí nejbohatší Čech. Právě realitní impérium CPI dělá z Vítka největšího vlastníka maloobchodních ploch v Česku, jednoho z největších majitelů hotelů a provozovatelů nájemního bydlení.

Největší obchod si Vítek připsal teprve před pěti dny. Koupil jedenáct nákupních center a kancelářských budov ve střední Evropě. Zaplatil za ně v přepočtu přes 18 miliard korun. Z nově získaných budov mu poplyne každý týden nájem milion eur, zejména od obchodníků a firem z Budapešti, ale třeba i z center Géčko v Českých Budějovicích, Bondy v Mladé Boleslavi či Nisa v Liberci.

Realitní skupina mohla narůst ještě víc, kdyby jí vyšly všechny loňské plány. Vítek se například snažil získat zhruba 1500 vlakových nádraží v Česku. Českým drahám za ně nabídl čtyři miliardy korun, ty je ale podle původního plánu převedly na Správu železniční dopravní cesty za 3,3 miliardy.

Vítek se také zajímal o jeden z největších loňských realitních obchodů v Česku − prodej nákupního centra Olympia v Brně. To nakonec získala zhruba za 10 miliard korun hamburská investiční skupina Deutsche EuroShop.

Čtěte více v dnešních Hospodářských novinách.

autoři: Milan Mikulka, Adam Váchal | 3. 4. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama