Nový Podnikatel roku je z Pelhřimova. Rozhodl jediný hlas

ČTK ČTK
27. 2. 2018 22:44
Ředitel a majitel společnosti Agrostroj Pelhřimov Lubomír Stoklásek získal ocenění EY Podnikatel roku.
Podnikatelem roku se stal Lubomír Stoklásek (druhý zprava).
Podnikatelem roku se stal Lubomír Stoklásek (druhý zprava). | Foto: EY Podnikatel roku

Praha - Vítězem ocenění EY Podnikatel roku se za loňský rok stal generální ředitel a majitel společnosti Agrostroj Pelhřimov Lubomír Stoklásek. Titul technologického podnikatele získali majitelé společnosti JHV - Engineering Jaromír a Jan Hvížďalovi a titul začínajícího podnikatele obdržel Oliver Dlouhý ze společnosti Kiwi.com. Dlouhému v historicky nejdramatičtějším hlasování poroty uniklo celkové vítězství o jediný hlas.

Letos podruhé v historii soutěže byla udělena Cena České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění. Jejím držitelem se stal zakladatel a majitel společnosti WIKY Josef Kouřil.

Trofej EY společensky prospěšného podnikatele roku 2017 si odnesl zakladatel a jednatel společnosti Rekola Bikesharing Vít Ježek. Soutěž o nejlepší podnikatelský příběh 2017 vyhrála majitelka a jednatelka společnosti unuodesign Petra Plemlová.

Stoklásek začal podnikat v roce 1992 a nyní je majitelem pěti firem. Do Agrostroje Pelhřimov, jedné z nejstarších strojírenských firem v Evropě vyrábějících zemědělskou techniku, zásadně vstoupil v roce 1997, kdy vyhrál výběrové řízení na odkup majoritního podílu. Pod jeho vedením prošla firma restrukturalizací, obrat se znásobil o stovky procent. Agrostroj dodává do 36 závodů po celém světě. Skupina Agrostroj zaměstnává okolo 2600 lidí a předloni měla obrat 4,62 miliardy Kč.

Porota se při rozhodování řídila mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Nejlepší podnikatel ČR bude reprezentovat zemi na celosvětovém finále soutěže v polovině června v Monaku a bojovat o titul EY Světový podnikatel roku.

Ocenění podnikatel roku je letos udělováno po osmnácté. Loňským vítězem se stal spolumajitel společnosti Tescoma Petr Chmela. Soutěž Podnikatel roku pořádá poradenská firma EY (dříve Ernst & Young) ve světě od roku 1986. Aktuálně se koná v téměř 60 zemích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy