Foto: Podívejte se, jaké vagony mohou jezdit po kolejích místo "koženek"

Takto může vypadat 2. třída.
Moderní vozy mají být klimatizované s ergonomickými polohovatelnými sedačkami. Cestující budou mít k dispozici elektrické zásuvky 230 V i USB konektory pro napájení elektroniky, wifi připojení k internetu a audiovizuální informační systém.
Takto může podle představ společnosti vypadat jízda 1. třídou.
Ve vagonech má být dostatek místa pro každého cestujícího i pro objemnější zavazadla.
Dráhy chtějí mít ve vagonech i kino pro děti.
Foto: České dráhy
spi spi
Aktualizováno 20. 8. 2018 23:02
České dráhy chtějí nahradit starší rychlíkové vagony, kterým se přezdívá koženky, moderními vozy. V pondělí vypsaly tendr, který poptává 90 nových vozů za 4,7 miliardy korun. Podívejte se, jak mohou podle podle představ dopravce vypadat.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy