Ministerstvo zrušilo stavební povolení na pražskou plavební komoru

ČTK ČTK
19. 2. 2024 11:02
Ministerstvo zrušilo stavební povolení na pražskou plavební komoru

Ministerstvo zemědělství na základě odvolání pražského magistrátu, Prahy 5 a 1 a spolků zrušilo stavební povolení pro stavbu plavební komory u Dětského ostrova. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněném na úřední desce úřadu. V minulosti ministerstvo odvolání zamítlo, tomu se Praha i další podatelé bránili žalobami a soud jim vyhověl. Rozhodnutí je konečné a nelze se proti němu odvolat.

Žádost o stavební povolení nejprve před několika lety odmítl stavební úřad Prahy 5, následně jej v srpnu roku 2019 vydal zvláštní stavební úřad pražského magistrátu. Podle Povodí Vltavy by druhá komora, která měla být umístěna na opačné straně Dětského ostrova než ta stávající, urychlila proplavování lodí, zkrátila jejich čekání a tím i zvýšila bezpečnost na řece.

Proti stavbě nové komory se postavil magistrát, obě zainteresované městské části či Klub za starou Prahu a spolek Zdravý Rozum. Ministerstvo zemědělství následně jejich odvolání zamítlo, na což podatelé reagovali žalobami. V těch Městský soud v Praze vyhověl žalujícím a rozhodnutí ministerstva o odvolání zrušil.

 

Právě se děje

Další zprávy