Maloobchodní síť Hruška převezme maďarský fond Oriens

ČTK ČTK
29. 1. 2024 12:28
Maloobchodní síť Hruška převezme maďarský fond Oriens

Maloobchodní síť Hruška převezme maďarský investiční fond Oriens. Hodnota transakce, kterou ještě musí posoudit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), se pohybuje v jednotkách miliard korun. Napsal to dnes server Zboží&Prodej. Uvedl, že podpis smlouvy potvrdily dva důvěryhodné zdroje obeznámené s aktuální situací na trhu.

Hruška v Česku patří k největším prodejním sítím. Řetězec se sídlem v Ostravě má prodejny hlavně na Moravě, ve Slezsku a ve východních Čechách. Firma patří třem společníkům, Pavlu Hruzíkovi, Jarmile Plevové a Janě Škrabalové. Transakce se týká také převzetí společnosti Sempronemo, která se zabývá správou a pronájmem nemovitostí. Server se odkazuje na dopis, v němž zástupci těchto společností informují o změně majitele obchodní partnery.

Podle poslední zveřejněné výroční zprávy Hruška v roce 2022 vytvořila tržby 7,78 miliardy korun, meziročně o 374,2 milionu korun nižší, a čistý zisk 156,5 milionu korun. V roce 2022 Hruška provozovala 434 vlastních prodejen a zajišťovala jednotnou obchodní politiku pro 581 provozoven. Zaměstnávala přes 3000 lidí.

Oriens je soukromě vlastněný průmyslový holding se zaměřením na fondy soukromého kapitálu v České republice, Polsku, Německu, Maďarsku a na Slovensku.

 

Právě se děje

Další zprávy