Chytré hodinky od Applu dorazily do obchodů. Podívejte se

Chytré hodinky od Applu dorazily do obchodů. Podívejte se
Dlouho očekávané hodinky od Applu dnes dorazily na pulty obchodů (zde ve výloze v Sydney).
První odhady naznačují, že nové hodinky slaví úspěch. Apple sice nezveřejnil žádné informace o prodejích, podle dostupných informací bude ale řada předobjednávek vyřízena nejdříve za měsíc, což naznačuje, že první sérii hodinek se podařilo vyprodat.
Podle odhadů společnosti Slice Intelligence se první den předprodejů hodinek jen v USA předobjednalo 957 tisíc kusů. To by znamenalo, že se za 24 hodin prodalo více hodinek Apple než hodinek se systémem Android Wear od firmy Google za celý loňský rok. Těch se v roce 2014 podle dostupných informací prodalo 720 tisíc kusů.
S chytrými hodinkami Apple vstoupil do úplně nové kategorie produktů. Watch jsou také prvním produktem, který firma vyvinula pod vedením Tima Cooka zcela bez vlivu zesnulého zakladatele společnosti Steva Jobse.
Foto: Reuters
Michal Kopřiva
24. 4. 2015 12:40
První odhady naznačují, že nové hodinky slaví úspěch. Firma tentokrát vsadila na internetové předobjednávky a módní butiky místo vlastních obchodů
 

Právě se děje

před 53 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy