Navštivte Tržnici Zahrady Čech v Litoměřicích

Andrea Berniová
28. 3. 2012 10:02
Je pro vás připraven široký sortiment týkající se nejen zahrady
Foto: Isifa/Thinkstock

Chcete si prohlédnout nebo nakoupit tradiční zahrádkářský sortiment? Pak si určitě nenechte ujít už 27. ročník Tržnice Zahrady Čech, která se bude konat od středy 4. dubna do neděle 8. dubna v Litoměřicích.

Od středy do soboty bude Tržnice otevřena od 9 do 18 hodin, v neděli pak zavře o hodinu dříve. Můžete se tu setkat s odborníky, kteří vám poskytnou odborné rady ohledně pěstování a ošetřování rostlin. O Tržnici Zahrady Čech je velký zájem, ročně ji navštíví 35 až 40 000 lidí.

Stromky, bazény i potraviny

A na jaký sortiment se můžete těšit? Nabízet se budou například okrasné dřeviny a bonsaje, ovocné stromky, cibuloviny, květiny, sadba koření, osivo, masožravé rostliny, zahradní nůžky, skleníky, pařeniště, keramika a květináče, hnojiva a různé postřiky, bazény, zahradní nábytek a proutěné zboží, zimní zahrady, zahrádkářské potřeby, zahradní mechanizace, ale i potravinářské výrobky a přírodní léčiva. Můžete si ale také zakoupit domácí nebo kuchyňské potřeby a další.

Staňte se porotci soutěže

V rámci Tržnice Zahrady Čech také probíhá velikonoční soutěž. Výtvory zaslané do soutěže budou vystaveny v pavilonu G po dobu trvání Tržnice. Soutěží se v kategoriích Nejhezčí beránek, Nejhezčí kraslice a také Volná tvorba - téma Velikonoce. Právě vy - návštěvníci - budete porotou, která určí svým hlasováním nejlepší výtvor v každé kategorii.

Můžete také pomoci s ozdobením velké pomlázky tím, že na ni přinesete stužku. Pokud pak ponecháte svou adresu u stánku časopisu Zahrádkář, třeba budete mezi pěti vybranými, kterým poštou přijde odměna. Můžete se těšit i na formičky na lisované perníky, které bude řezbář vyrábět před vašima očima. Uvidíte i zdobení kraslic. To vám předvedou členky Asociace malířek a malířů kraslic České republiky.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy