Zahradní nábytek přemění zahradu v obývák. Jak vybírat?

td
2. 2. 2012 12:50
Vhodný zahradní nábytek dovede zahradu k dokonalosti, při nákupu zohledněte prostor i styl
Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu | Foto: Aktuálně.cz

Dřevo, plast nebo kov? Při výběru zahradního nábytku si je třeba položit hned několik otázek ohledně materiálu i konstrukce. Přestože hlavní roli hraje zejména pohodlí, s jednotlivými typy nábytku se pojí také nutná údržba, častým problémem je komplikované skladování. Vybírejte zahradní nábytek tak, aby se stal ozdobou celé zahrady a zároveň se vyznačoval kvalitním zpracováním, přečtěte si následující tipy, jak na to.

Na zahradu patří dřevo, kov zase víc vydrží

V první řadě je třeba rozhodnout, z jakého materiálu by měl vysněný zahradní nábytek být. První možností je klasické masivní dřevo, to však patří do dražší kategorie a vyžaduje značnou péči - samozřejmostí je ochrana před deštěm a povrchová úprava. Na oplátku masiv nabízí luxusní vzhled a přírodní nádech skvěle ladící k většině zahrad.

Mnohem odolnější je kov, který upoutá urbanistickým a moderním vzhledem. Při vysokých teplotách však tento materiál nepříjemně pálí, v opačném případě potom studí, což nerušené a klidné posezení s přáteli příliš nepodporuje.

Provizorium za málo peněz často postačí

Posledním a nejlevnějším materiálem je plast. Představuje ideální dočasné řešení pro novostavby, není totiž třeba brát ohledy na případné ušpinění nebo poškození nábytku. Jeho cena je velice nízká a plastové židle a stoly stejně příliš dlouho nevydrží.

Při výběru nezapomínejte ani na prostorové možnosti zahrady. Pokud plocha disponuje úložnými prostory, lze si dovolit i designově zajímavější nábytek. Při nedostatku místa se vyplatí porozhlédnout se po stohovatelných typech zahradního nábytku.


 

Právě se děje

před 55 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy