Annonce mění majitele. Inzertní noviny a web kupuje vydavatel Deníku

ČTK ČTK
12. 12. 2017 17:05
Vydavatelství Vltava Labe Media koupilo společnost Annonce, která provozuje stejnojmenný web a vydává inzertní noviny.
Web Annonce
Web Annonce | Foto: Annonce

Praha - Vydavatelství Vltava Labe Media koupilo 100 procent společnosti Annonce, která vydává inzertní noviny a internetový server. Annonce má kolem 400 000 uživatelů měsíčně. VLM to oznámilo v dnešní tiskové zprávě, cenu však nezveřejnilo.

Annonce jako jediná na českém trhu kombinuje řádkovou inzerci jak v tištěném vydání, tak na internetu. Akvizice by měla výrazně posílit ambice vydavatelství na trhu řádkové inzerce (tzv. classifieds).

"Od nákupu si slibujeme vedle stovek tisíc loajálních uživatelů především know-how z 27 let úspěšného fungování Annonce. Na poli classifieds inzerce ji považujeme za velmi hodnotnou značku," uvedl člen představenstva VLM Vít Nantl.

Annonce vydává čtyřikrát týdně inzertní noviny a je silná v segmentech práce, auto-moto a reality. Úspěšná je ale i v inzerování domácích mazlíčků a seznamky. Většinu svých příjmů generuje z online aktivit. Ředitelkou společnosti zůstane i nadále Lenka Černá.

"Jsem velmi ráda, že Annonce dostává tak silného partnera. Věřím, že společné synergie a sdílení know-how povedou k úspěšným projektům a Vltava Labe Media se stane jedním z nejsilnějších hráčů v oboru classifieds," dodává Černá.

Vltava Labe Media je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 16 procent. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding.

VLM vydává noviny Deník a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ (Praktická žena), tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, měsíčník Dům a zahrada a několik televizních časopisů. Součástí portfolia jsou weby Deník.cz, Dotyk.cz, Kafe.cz, Tipcars.com, Cars.cz a Automix.cz.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy