Annonce mění majitele. Inzertní noviny a web kupuje vydavatel Deníku

ČTK ČTK
12. 12. 2017 17:05
Vydavatelství Vltava Labe Media koupilo společnost Annonce, která provozuje stejnojmenný web a vydává inzertní noviny.
Web Annonce
Web Annonce | Foto: Annonce

Praha - Vydavatelství Vltava Labe Media koupilo 100 procent společnosti Annonce, která vydává inzertní noviny a internetový server. Annonce má kolem 400 000 uživatelů měsíčně. VLM to oznámilo v dnešní tiskové zprávě, cenu však nezveřejnilo.

Annonce jako jediná na českém trhu kombinuje řádkovou inzerci jak v tištěném vydání, tak na internetu. Akvizice by měla výrazně posílit ambice vydavatelství na trhu řádkové inzerce (tzv. classifieds).

"Od nákupu si slibujeme vedle stovek tisíc loajálních uživatelů především know-how z 27 let úspěšného fungování Annonce. Na poli classifieds inzerce ji považujeme za velmi hodnotnou značku," uvedl člen představenstva VLM Vít Nantl.

Annonce vydává čtyřikrát týdně inzertní noviny a je silná v segmentech práce, auto-moto a reality. Úspěšná je ale i v inzerování domácích mazlíčků a seznamky. Většinu svých příjmů generuje z online aktivit. Ředitelkou společnosti zůstane i nadále Lenka Černá.

"Jsem velmi ráda, že Annonce dostává tak silného partnera. Věřím, že společné synergie a sdílení know-how povedou k úspěšným projektům a Vltava Labe Media se stane jedním z nejsilnějších hráčů v oboru classifieds," dodává Černá.

Vltava Labe Media je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 16 procent. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding.

VLM vydává noviny Deník a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ (Praktická žena), tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, měsíčník Dům a zahrada a několik televizních časopisů. Součástí portfolia jsou weby Deník.cz, Dotyk.cz, Kafe.cz, Tipcars.com, Cars.cz a Automix.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy