Hledá se Absurdita roku. Známe sedm kandidátů zbytečně komplikujících podnikání

Ekonomika Ekonomika
15. 4. 2017 16:36
Jedenáctý ročník soutěže, která má upozornit na byrokratické překážky komplikující podnikání, vrcholí. Z nominací od podnikatelů či oborových svazů vybrali organizátoři sedm kandidátů. Veřejnost teď může hlasovat do konce dubna.

Informační cedulky k EET

Foto: Ludvík Hradilek

Elektronická evidence tržeb přináší podnikatelům nejen povinnost vystavit účtenku s kódem získaným ze serveru finanční správy. Zákon stanoví, že "na místě, kde se běžně uskutečňují evidované tržby, musí být umístěno informační oznámení, které je dostatečně viditelné a čitelné, pokud to nevylučuje povaha věci". Informační oznámení je podnikatel povinen umístit také na internetové stránky, na kterých jsou nabízeny zboží nebo služby. Oznámení má v základní podobě předepsaný text: "Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin." Proč je tím živnostník nucen obtěžovat své zákazníky? Úřednické kontroly chodí, pokuty hrozí.

Zákon č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, § 25 odst. 1 a 2

 

Právě se děje

před 47 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šest let za ovlivňování tendrů Středočeského kraje.

Další zprávy