Dům budoucnosti je malý, soběstačný a útulný

Dům budoucnosti je malý, soběstačný a útulný
Architektem stavby Air House je Dalibor Hlaváček z Fakulty architektury ČVUT. Na výstavbě, návrhu funkčnosti a technologií se ale podílel celý studentský tým z ČVUT.
Studenti vytvořili Air House jako minimalistickou dřevostavbu s terasou, která je navíc i soběstačná a má nízké náklady na energie.
Využití vybraných technologií ale studenti konzultovali s odborníky, kteří realizaci projektu sponzorovali.
Na místě konání soutěže v Los Angeles musí být sestaven během devíti dnů, stavět se proto bude i v noci.
Foto: Věra Tůmová
Věra Tůmová
10. 8. 2013 14:00
Tým studentů z ČVUT ve spolupráci s odborníky dva roky připravoval návrh na stavbu energeticky soběstačného solárního domu Air House.

Projekt energeticky soběstačného domu vznikl díky týmu studentů z ČVUT. S jeho finální verzí v podobě minimalistické dřevostavby se tým letos v říjnu zúčastní finále mezinárodní studentské soutěže Solar Decathlon v Kalifornii.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy