Zranění po požáru baru, hospitalizovaní v Liberci, nejsou v ohrožení života

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 1. 2024 12:30
Zranění po požáru baru, hospitalizovaní v Liberci, nejsou v ohrožení života

V Krajské nemocnici v Liberci je 11 z 15 zraněných z nočního požáru restaurace v Liberci. Utrpěli popáleniny, nadýchali se škodlivin. U jednoho byla nutná resuscitace, aktuálně v ohrožení života není nikdo. Čtyři jsou ale stále v těžkém stavu. Jsou intubováni, řekl dnes novinářům lékařský ředitel Krajské nemocnice Liberec Tomáš Roubíček.

Okolnosti požáru v baru Black Panthe, který je poblíž vlakového nádraží, vyšetřuje policie pro podezření ze zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení. Podle některých médií požár úmyslně založil jeden z návštěvníků. Policie zatím nikoho neobvinila, vyhlásila ale pátrání po jednom muži a o pomoc žádá i veřejnost. 

Podle zjištění policie se hledaný muž pohyboval v okolí baru, který je nedaleko vlakového nádraží v ulici 1. máje a ve kterém začalo hořet v pondělí krátce před 22:00. "Muž byl vysoký 170 až 175 centimetrů, na sobě měl tmavou bundu a tmavé kalhoty. Na hlavě měl čepici s kšiltem. Měl dlouhé světlé vlasy a zřejmě krvácivé zranění ve tváři. V blízkosti baru se mohl pohybovat se světlým plastovým kanystrem," uvedl regionální mluvčí Robovský.

Zranění utrpělo 15 lidí, z toho sedm vážné. "Ze zraněných osob jsme 11 převezli do Liberce, dva na popáleninové centrum na pražské Vinohrady a po jednom do nemocnic v Mladé Boleslavi a Hradci Králové," sdělil krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Nemocnice v Liberci kvůli přijetí většího počtu pacientů aktivovala takzvaný traumatologický plán. "Uvolnili jsme oba urgentní příjmy a aktivovali personál," řekl mluvčí nemocnice Václav Řičář. Všech 11 zraněných zůstává v péči nemocnice. Roubíček předpokládá, že pacienti s lehkým zraněním zůstanou v nemocnici několik dnů, těžší případy řádově týdny. "Vážně zranění pacienti mají popáleniny typicky v obličeji a na rukách," řekl Roubíček.

Podle něj zatím nedokážou odhadnout, zda v jejich případě bude nutná hospitalizace v nějakém specializovaném zdravotnickém zařízení. "Podle toho, jakým způsobem se bude vyvíjet rozsah popálenin u těch pacientů, tak se budeme samozřejmě domlouvat s popáleninovými klinikami, protože popáleninové centrum tady u nás v Krajské nemocnici v Liberci nemáme," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy