Praha/Brno - Proč se třiatřicetiletá Barbora Škrlová vydávala za třináctileté děti Annu a Adama?

Na tuto otázku dává odpověď znalecký posudek, který vyšetřovatelé kuřimské kauzy nedávno zařadili do spisu. Zjistila to Mladá fronta Dnes.

Čtěte více: Kuřimská kauza: Přehledně, jak jen to jde

Podle posudku, který zpracoval odborník na náboženské sekty Zdeněk Vojtíšek, stála za proměnami snaha sekty Barbořina otce Josefa Škrly o vytvoření nových bytostí, které měly spasit svět.

"Podle materiálů, které byly nalezeny v Norsku, se do Barbory Škrlové a muže Č. vlila jakási duchovní síla. Jejich tělesné schránky však pro ni nestačily, tak bylo třeba vytvořit nové bytosti," řekl listu člověk obeznámený s okolnostmi vyšetřování.

Mužem Č. má být právě Josef Škrla, který v Brně založil sektu už v osmdesátých letech.

MF Dnes zjistila, že se o hledání nové identity pro Barboru snažil už delší dobu. Pokoušel se například opatřit rodné listy zemřelých dětí.

Nakonec ale Barboru nasadil do rodiny Kláry Mauerové, která se ji loni pokusila osvojit coby nalezence.

K týrání synů Mauerové - Ondřeje a Jakuba - došlo podle spisu z toho důvodu, že brzdili přerod Barbory v Aničku a hrozili, že všechno vyzradí.

Lipsko navzdory střelecké převaze pouze remizovalo ve Stuttgartu

Fotbalisté Lipska v úvodním kole Bundesligy remizovali ve Stuttgartu 1:1. O jediný gól hostů se postaral nejlepší hráč minulé ligové sezony Christopher Nkunku. Čtvrtému týmu minulé sezony nestačilo na výhru ani 27 střel a po prohře v Superpoháru s Bayernem Mnichov si připsali ztrátu i v ligové soutěži.

V 8. minutě otevřel skóre francouzský útočník Nkunku, který byl díky 20 brankám a 13 asistencím vyhlášen nejlepším hráčem minulé ligové sezony. I druhý gól vstřelil francouzský fotbalista, záložník Stuttgartu Ahamada, který ve 31. minutě vyrovnal. Patnáctý tým minulé sezony prohrál s Lipskem předchozích šest zápasů za sebou, ve druhém poločase však i přes velkou útočnou aktivitu hostů neinkasoval.