Znalec: Anička z kauzy Kuřim měla spasit svět

redakce DOM
26. 3. 2008 7:20
Jaké byly motivy přerodu Barbory Škrlové v děti?

Praha/Brno - Proč se třiatřicetiletá Barbora Škrlová vydávala za třináctileté děti Annu a Adama?

Na tuto otázku dává odpověď znalecký posudek, který vyšetřovatelé kuřimské kauzy nedávno zařadili do spisu. Zjistila to Mladá fronta Dnes.

Čtěte více: Kuřimská kauza: Přehledně, jak jen to jde

Podle posudku, který zpracoval odborník na náboženské sekty Zdeněk Vojtíšek, stála za proměnami snaha sekty Barbořina otce Josefa Škrly o vytvoření nových bytostí, které měly spasit svět.

"Podle materiálů, které byly nalezeny v Norsku, se do Barbory Škrlové a muže Č. vlila jakási duchovní síla. Jejich tělesné schránky však pro ni nestačily, tak bylo třeba vytvořit nové bytosti," řekl listu člověk obeznámený s okolnostmi vyšetřování.

Mužem Č. má být právě Josef Škrla, který v Brně založil sektu už v osmdesátých letech.

MF Dnes zjistila, že se o hledání nové identity pro Barboru snažil už delší dobu. Pokoušel se například opatřit rodné listy zemřelých dětí.

Nakonec ale Barboru nasadil do rodiny Kláry Mauerové, která se ji loni pokusila osvojit coby nalezence.

K týrání synů Mauerové - Ondřeje a Jakuba - došlo podle spisu z toho důvodu, že brzdili přerod Barbory v Aničku a hrozili, že všechno vyzradí.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy