reklama
 
 

Zeman chce udělit státní vyznamenání Ester Ledecké. Mezi oceněné má patřit i Vitásková

Aktualizováno 24. 6. 2018 12:42
Mezi vyznamenanými prezidentem Milošem Zemanem se může objevit i dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Praha - Prezident Miloš Zeman chce udělit státní vyznamenání snowboardistce a lyžařce, dvojnásobné olympijské vítězce Ester Ledecké. Zeman to řekl v rozhovoru pro Blesk.cz. Ledecká patří ke sněmovním nominantům na ocenění. Prezident uvedl, že by vyznamenání dostala i z jeho vlastní iniciativy.

Zeman už dřív uvedl, že ocení také bývalou ředitelku Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou. Vyznamenání ji chce udělit, jak v dubnu řekl, za její boj proti takzvaným solárním baronům. Vitásková patří mezi Zemanovy podporovatele, v březnu se účastnila i koncertu na Pražském hradě pořádaném pro prezidentovy sympatizanty u příležitosti jeho inaugurace.

V červnu Zeman naopak řekl, že nevidí důvod pro ocenění komunisty perzekvované a vězněné Zdeny Mašínové, která zažila jako dítě i pronásledování a popravu svého otce nacisty. Mašínová je podle Zemana jen sestra bratří Mašínů, kteří se účastnili protikomunistického odboje. Ocenění Mašínové navrhl senátní organizační výbor.

Video: Ledecká? Vytrhnout dítě ze systému je zoufalství, ale můžete tak vychovat šampiona, říká Šafář

Úspěch je vždy kombinace faktorů, jde o talent, prostředí, ve kterém sportovec vyrůstá, i o štěstí. Mentální trénink funguje stejně, jako ten fyzický. | Video: dvtv |  22:42

autor: ČTK | 24. 6. 2018 12:37

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama