reklama
 
 

Začátek kampaně DSSS do eurovoleb narušili antifašisté

22. 3. 2014 16:14
Příznivci DSSS zapálili v Praze vlajku EU. Antifašisté vyvolávali hesla a pískali, policie ale zasahovat nemusela.

Praha - Zhruba dvacítka antifašistů v sobotu odpoledne narušila předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na Jungmanově náměstí v centru Prahy.

Příznivci politické strany zahájili kampaň do evropských voleb zapálením vlajky EU. Policisté proti oběma skupinám nezasahovali silou, některé odpůrce DSSS na místě legitimovali.

Antifašisté mítink DSSS zastavili hned na začátku vyvoláváním hesel a pískáním. Situace se uklidnila poté, co museli policistům ukázat občanské průkazy.

Převážně mladým lidem, z nichž někteří byli maskováni kapucemi nebo šálami, se přesto i pak skandováním několikrát podařilo přerušit projev předsedy strany Tomáše Vandase. Například ve chvíli, kdy mluvil o imigrantech.

Jeho zhruba patnáctiminutový proslov byl zaměřen zejména proti EU, evropské měně, přistěhovalectví a tuzemským politikům.

Na akci dohlíželi běžně uniformovaní policisté nebo kriminalisté, kteří si celou situaci nahrávali na kameru. V záloze byli připraveni také těžkooděnci. Během mítinku ale nemuseli zasahovat.

autoři: ČTK, Domácí | 22. 3. 2014 16:14

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama