Začátek kampaně DSSS do eurovoleb narušili antifašisté

ČTK Domácí ČTK, Domácí
22. 3. 2014 16:14
Příznivci DSSS zapálili v Praze vlajku EU. Antifašisté vyvolávali hesla a pískali, policie ale zasahovat nemusela.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Zhruba dvacítka antifašistů v sobotu odpoledne narušila předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na Jungmanově náměstí v centru Prahy.

Příznivci politické strany zahájili kampaň do evropských voleb zapálením vlajky EU. Policisté proti oběma skupinám nezasahovali silou, některé odpůrce DSSS na místě legitimovali.

Antifašisté mítink DSSS zastavili hned na začátku vyvoláváním hesel a pískáním. Situace se uklidnila poté, co museli policistům ukázat občanské průkazy.

Převážně mladým lidem, z nichž někteří byli maskováni kapucemi nebo šálami, se přesto i pak skandováním několikrát podařilo přerušit projev předsedy strany Tomáše Vandase. Například ve chvíli, kdy mluvil o imigrantech.

Jeho zhruba patnáctiminutový proslov byl zaměřen zejména proti EU, evropské měně, přistěhovalectví a tuzemským politikům.

Na akci dohlíželi běžně uniformovaní policisté nebo kriminalisté, kteří si celou situaci nahrávali na kameru. V záloze byli připraveni také těžkooděnci. Během mítinku ale nemuseli zasahovat.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy