Začátek kampaně DSSS do eurovoleb narušili antifašisté

ČTK Domácí ČTK, Domácí
22. 3. 2014 16:14
Příznivci DSSS zapálili v Praze vlajku EU. Antifašisté vyvolávali hesla a pískali, policie ale zasahovat nemusela.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Zhruba dvacítka antifašistů v sobotu odpoledne narušila předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na Jungmanově náměstí v centru Prahy.

Příznivci politické strany zahájili kampaň do evropských voleb zapálením vlajky EU. Policisté proti oběma skupinám nezasahovali silou, některé odpůrce DSSS na místě legitimovali.

Antifašisté mítink DSSS zastavili hned na začátku vyvoláváním hesel a pískáním. Situace se uklidnila poté, co museli policistům ukázat občanské průkazy.

Převážně mladým lidem, z nichž někteří byli maskováni kapucemi nebo šálami, se přesto i pak skandováním několikrát podařilo přerušit projev předsedy strany Tomáše Vandase. Například ve chvíli, kdy mluvil o imigrantech.

Jeho zhruba patnáctiminutový proslov byl zaměřen zejména proti EU, evropské měně, přistěhovalectví a tuzemským politikům.

Na akci dohlíželi běžně uniformovaní policisté nebo kriminalisté, kteří si celou situaci nahrávali na kameru. V záloze byli připraveni také těžkooděnci. Během mítinku ale nemuseli zasahovat.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy