Začátek kampaně DSSS do eurovoleb narušili antifašisté

ČTK Domácí ČTK, Domácí
22. 3. 2014 16:14
Příznivci DSSS zapálili v Praze vlajku EU. Antifašisté vyvolávali hesla a pískali, policie ale zasahovat nemusela.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Zhruba dvacítka antifašistů v sobotu odpoledne narušila předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na Jungmanově náměstí v centru Prahy.

Příznivci politické strany zahájili kampaň do evropských voleb zapálením vlajky EU. Policisté proti oběma skupinám nezasahovali silou, některé odpůrce DSSS na místě legitimovali.

Antifašisté mítink DSSS zastavili hned na začátku vyvoláváním hesel a pískáním. Situace se uklidnila poté, co museli policistům ukázat občanské průkazy.

Převážně mladým lidem, z nichž někteří byli maskováni kapucemi nebo šálami, se přesto i pak skandováním několikrát podařilo přerušit projev předsedy strany Tomáše Vandase. Například ve chvíli, kdy mluvil o imigrantech.

Jeho zhruba patnáctiminutový proslov byl zaměřen zejména proti EU, evropské měně, přistěhovalectví a tuzemským politikům.

Na akci dohlíželi běžně uniformovaní policisté nebo kriminalisté, kteří si celou situaci nahrávali na kameru. V záloze byli připraveni také těžkooděnci. Během mítinku ale nemuseli zasahovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy