Začala Matějská pouť. A přilákala tisíce lidí

Začala Matějská pouť. A přilákala tisíce lidí
Matějská pouť se koná už od šedesátých let v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích.
První zmínky o Matějské pouti se ale datují až k roku 1595, to měla ale samozřejmě zcela jinou podobu než dnes, kdy ji provozuje firma Kočka s.r.o.
Václav Kočka st., otec Václava Kočky ml., kterého v roce 2008 po autogramiádě knihy Jiřího Paroubka zastřelil Bohumír Ďuričko. Ten si nyní odpykává 12,5 roku vězení.
Slavnostního otevření se zúčastnil i Václav Kočka nejmladší.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal
3. 3. 2014 14:48
Jak to vypadá na Matějské pouti? Fotoreportáž z otevíracího dne.

V sobotu prvního března otevřela své brány Matějská pouť na Výstavišti v pražských Holešovicích. Jde už o 51. ročník této akce, pro návštěvníky je zde letos přichystáno celkem 120 atrakcí, občasný doprovodný program a nechybí pochopitelně ani mnoho stánků s občerstvením a různým drobným zbožím.

Hned první den dorazilo na tuto tradiční jarní akci podle organizátorů kolem čtyř tisíc návštěvníků, což je zhruba o polovinu víc než loni. Pouť potrvá do soboty 21. dubna. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy