Výzva: Fotíte průjezd americké armády? Pošlete nám snímek

Obrazová sekce
27. 3. 2015 18:00
Čtyři dny bude Českem projíždět kolona těžkých amerických vojenských vozidel. Redakce Aktuálně.cz hledá nejzajímavější snímky z této jedinečné události.
Jedno z vozidel Dragounské jízdy.
Jedno z vozidel Dragounské jízdy. | Foto: Reuters

Českou republikou projede mezi nedělí 29. března a středou 1. dubna konvoj vojenských vozidel americké armády. Celkem 118 těžkých obrněných vozidel pojede třemi trasami (přes Liberec, Pardubice a Brno), aby se v pondělí 30. března spojila v Praze v ruzyňských kasárnách. Odtud po dni odpočinku vyrazí kolona ve středu 1. dubna do Plzně a poté opustí území Česka přes Rozvadov. 

Pokud se chystáte tuto výjimečnou událost nebo dění okolo ní jakkoliv kreativně fotografovat, zašlete nám, prosím, vaše snímky na adresu [email protected]. Vybrané fotografie zveřejníme v naší galerii.

Děkujeme!

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Polsko si postěžovalo německému diplomatovi na zprávy o volbách

Polské ministerstvo zahraničí si ve středu předvolalo německého chargé d'affaires, aby si postěžovalo na způsob zpravodajství o polských prezidentských volbách v německých médiích. Informovala o tom agentura Reuters. Podle Varšavy jsou příspěvky v německých médiích nepřesné a předpojaté.

Poláci budou hlasovat ve druhém kole voleb hlavy státu tuto neděli. Očekává se těsný souboj mezi stávajícím prezidentem Andrzejem Dudou, který je spojencem konzervativní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS), a liberálním starostou Varšavy Rafalem Trzaskowským z centristické Občanské platformy (PO).

Duda už dříve obvinil zahraniční média z dezinterpretace některých jeho výroků, které zazněly v předvolební kampani. Vytržen z kontextu byl údajně i jeho nedávný výrok o tom, že hnutí za práva leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT) představuje možná větší nebezpečí než komunistická ideologie. Dudův tábor také ostře reagoval i na zpravodajství o udělení prezidentské milosti v pedofilním skandálu v jednom polském listu spoluvlastněném německými majiteli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy