Vystoupení kapely Ortel na Českém slavíku projedná Rada pro rozhlasové a televizní vysílání

ČTK ČTK
30. 11. 2015 21:03
Účastí kapely Ortel spojované s krajní pravicí v sobotním přímém přenosu předávání cen Český slavík se bude zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Na vystoupení skupiny, jejíž texty jsou často zaměřeny proti menšinám, v televizi Nova podal stížnost člen volebního výboru Poslanecké sněmovny Jan Chvojka (ČSSD). Uvedla to dnes Česká televize. "Ta skupina už se pohybuje za hranou zákona. Vyvolává xenofobní nálady, je založena antisemitsky a obecně šovinisticky. V hlavním vysílacím čase na kanále nejsledovanější soukromé televize by taková skupina neměla co dělat," řekl ČT Chvojka. Televize Nova, která Českého slavíka vysílá, nevidí na účasti skupiny nic špatného.
Ortel na vyhlášení Českého slavíka.
Ortel na vyhlášení Českého slavíka. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy