Obrazem: Fotoreportér věštil výsledky voleb nad odpadkovými koši v Prčici

Obrazem: Fotoreportér věštil výsledky voleb nad odpadkovými koši v Prčici
Sedlec.
Prčice.
Sedlec-Prčice, malé město s necelými třemi tisíci obyvatel na jihu Středočeského kraje.
Právě tady v prvním kole prezidentské volby volili lidé velmi podobně jako v celém Česku. Odchylka u jednotlivých kandidátů nebyla větší než 1 %.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
26. 1. 2018 21:45
Výsledky budou těsné, přesvědčte se sami, hlásí fotograf Ludvík Hradílek ve své nevážně míněné reportáži.

Ve dvojměstí Sedlec - Prčice na jihu Středočeského kraje se v prvním kole prezidentské volby volilo velmi podobně jako v celé zemi. Vyhrál Zeman s 37,42% hlasů. Drahoš měl 27,42%, Fischer 10,56%, Horáček 8,49, Hilšer 8,11% a Topolánek 4,52%. Ostatní kandidáti posbírali dohromady kolem 3%. Lístky  se v druhém kole vydávají až ve volební místnosti. Po vhození obálky do urny zbývá voličům v ruce jediný hlasovací lístek, ten odhodí do koše…

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy