reklama
 
 

Velká rošáda v České televizi: Witowská a Řezníček budou moderovat Události, Szántó končí v Izraeli

25. 5. 2018 9:51
V Událostech se budou střídat ve dvojicích Světlana Witowská, Martin Řezníček, Michal Kubal, Marcela Augustová, Jakub Železný a Daniela Písařovicová.

Praha - Česká televize chystá rošádu svých elitních moderátorů a zahraničních zpravodajů. Čtveřici tváří večerních Událostí doplní bývalý zpravodaj v USA Martin Řezníček a Světlana Witowská, která se do povědomí diváků dostala i díky oceňované debatě před lednovými prezidentskými volbami. 

Oba se připojí k Michalu Kubalovi, Daniele Písařovicové, Jakubu Železnému a Marcele Augustové, kteří Události uvádějí nyní. Nově doplněný tým večerní zpravodajské relace se pak ujme i moderování pořadu Události, komentáře.

Nové moderátorské dvojice by se poprvé měly na televizních obrazovkách objevit v pondělí 11. června.

"Česká televize plánuje silněji propojit své hlavní zpravodajské relace, pořady Události a Události, komentáře. Cílem těchto změn je akcentovat roli Událostí, komentářů jako druhé stěžejní zpravodajské relace a nabídnout tak divákům ještě výraznější zpravodajsko-publicistický pořad i v pozdně večerním vysílacím čase," vysvětlil Aktuálně.cz ředitel komunikace ČT Vít Kolář.

Tým moderátorů Událostí, komentářů se tak kompletně obmění. Lukáš Dolanský již počátkem roku odešel na pozici zahraničního zpravodaje v Bruselu. Nyní v pořadu skončí i David Borek a Daniel Takáč.

"David Borek v létě vystřídá na pozici zahraničního zpravodaje v Izraeli Jakuba Szántó, kterému vyprší funkční období na tomto postu a který se vrací do redakce zahraničního zpravodajství v Praze. Daniel Takáč se nově ujme podvečerního Interview ČT24, kde doplní Zuzanu Tvarůžkovou," objasnil změny Kolář.

Odchod Davida Borka do Izraele ale nebude jedinou změnou na postech zahraničních zpravodajů. V Paříži skončí Petr Zavadil a vystřídá ho Jan Šmíd, který na této pozici už léta pracuje ve veřejnoprávním rozhlasu. "Jde o mimořádně zkušeného novináře, který přijde do České televize z Českého rozhlasu," komentoval změnu Kolář.

Witowská, která od roku 2014 uvádí pořad Interview ČT24, v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz nechtěla svůj přesun do Událostí komentovat. "O některých změnách, které by měly ve zpravodajství ČT nastat, jsem se dozvěděla už loni před Vánocemi," řekla pouze.

autoři: Barbora Němcová, Radek Dragoun | 25. 5. 2018 9:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama