V Putimi se voda držela několik dní. Podívejte se, kam se lidé vrátili

V Putimi se voda držela několik dní. Podívejte se, kam se lidé vrátili
Pan Kozák měl vodu v domě a ve stodole ve výšce metru a šedesáti centimetrů.
"Veškerá technika je pryč. Pily, prostě všechno. Teprve v pátek jsme se mohli vrátit, abychom začali uklízet," říká pan Kozák.
Fakt, že letošní rok byla katastrofa o něco menší než v roce 2002, je pro obyvatele Putimi sotva útěchou.
Na zahradě pan Kozák má, či spíše měl, putimskou minizoo. Chová ve velkém králíky, slepice, želvy, hady, nosály, pávy a další zvířata, na která se sem jezdí dívat děti z okolních škol a školek.
Foto: Martin Novák
Martin Novák Martin Novák
7. 6. 2013 21:43

V souvislosti s povodněmi se sice hovoří hlavně o Středočeském a Ústeckém kraji, tvrdý úder ale dostaly i některé vesnice na jihu Čech. Historickou část Putimi, proslavené Švejkem, zaplavila voda z rozvodněné Blanice a držela se tam až do pátku. Po jedenácti letech tady lidé znovu vynášejí věci z domů, aby je poslali rovnou na smetiště. Více v naší fotogalerii.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy