V noci na neděli se v Česku může objevit ledovka

ČTK ČTK
17. 11. 2023 15:48
V noci na neděli se v Česku může objevit ledovka

V noci na neděli se v Česku může objevit ledovka. Uvedl to v pátek na síti X Český hydrometeorologický ústav. Nejprve bude padat sníh, který ale postupně přejde v déšť. Na prochladlé zemi by pak mohl namrzat.

"V neděli čekáme od západu sněžení přecházející poměrně rychle v déšť, který může na prochlazených površích namrzat a vytvářet ledovku," sdělili meteorologové. "Zejména v noci na neděli a v první polovině nedělního dne tak nelze vyloučit komplikace v dopravě. Během dne se bude od západu postupně oteplovat a srážek bude ubývat," doplnili.

Už v noci na sobotu mohou teploty klesnout hlavně na jihozápadě Česka podle předpovědi meteorologů až na minus tři stupně. Stejnou minimální teplotu očekávají meteorologové i v noci na neděli. Zejména ve vyšších polohách se objeví mrznoucí srážky. Přes den bude v sobotu maximálně sedm stupňů nad nulou, ale v neděli a pondělí se oteplí až na 12 stupňů. Potom se zase ochladí a ve středu může mrznout i přes den, ne jen v noci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy