Úřad brzdí ženu miliardáře Bakaly, Miss chráněná nebude

Tomáš Fránek
15. 10. 2012 12:30
Podnikatelka v přehlídkách ženské krásy neuspěla s žádostí o registraci
Michaela Maláčová, provdaná Bakala.
Michaela Maláčová, provdaná Bakala. | Foto: Korzo

Praha - Úřad průmyslového vlastnictví přibrzdil rozlet Michaely Bakala, manželky známého miliardáře Zdeňka Bakaly, v její snaze opanovat v tuzemsku všechny významné soutěže ženské krásy.

Někdejší miss Maláčová (nyní používá příjmení svého muže) si chtěla zaregistrovat známku k jedné ze soutěží. Žádost podala firma, v níž je předsedkyní představenstva právě Bakala a také jeden z blízkých Bakalových přátel, který za miliardáře vystupuje v dalších firmách.

Michaela Bakala je od roku 2010 jediným vládcem nad "soutěžemi krásy" v Česku. Po soutěži Česká Miss získala i konkurenční soutěž Miss ČR, jejíž šéfkou byla modelka Taťána Kuchařová.

Zjistěte si více v placeném deníku Insider:
Proč miliardářova žena u státu neuspěla?

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy