Ukrajinec, po jehož zásahu nožem zemřel v Brně Rom, je pravomocně nevinný

ČTK ČTK
17. 4. 2024 19:54
Ukrajinec, po jehož zásahu nožem zemřel v Brně Rom, je pravomocně nevinný

Ukrajinec Roman Rohozin, po jehož zásahu nožem loni v červnu u Brněnské přehrady zemřel Rom, je definitivně nevinný. Zprošťující rozsudek Krajského soudu v Brně nabyl právní moci, protože žalobce, který mu navrhoval pětiletý trest za zabití a ublížení na zdraví, se neodvolal.

Uvedl to iDNES.cz na základě informace mluvčí soudu Kláry Belkovové. Soud před měsícem konstatoval, že cizinec jednal v nutné sebeobraně a trestného činu se nedopustil.

Rohozin se dostal do potyčky se skupinou Romů v tramvaji. Ve výpovědi uvedl, že jel s přáteli tramvají na ohňostroj na přehradu, skupinka jiných lidí ale začala v tramvaji hlučet. Pouštěli si podle něj hudbu, dělali hluk, houpali se na držadlech.

"Když už to bylo nesnesitelné, požádal jsem je, aby toho nechali," uvedl tehdy obžalovaný. Následoval konflikt v tramvaji, kde na svoji adresu zaznamenal nadávky, konflikt pokračoval po vystoupení z ní v zastávce Přístaviště. Skupinka tří lidí jej pak podle jeho slov napadla, on vytáhl nůž, aby ho nechali na pokoji. S nožem švihal, že si ani nevšiml, že by někoho zasáhl, řekl.

 

Právě se děje

Další zprávy