Třetinu července bylo pod dvacet. Srpen má začít 28 °C

Dagmar Honsová, Meteopress
27. 7. 2011 11:49
První srpnové dny podle předpovědi konečně přinesou letní teploty
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Do konce července zbývá už jenom necelých pět dní a statistika hovoří o počasí jasně: více než třetina ze všech dosavadních dní tohoto letního měsíce letos přinesla počasí, kdy se nejvyšší odpolední teplota vzduchu zastavila pod 20 °C.

Nejteplejším dnem byl 17. červenec, kdy se teplota dostala jen lehce přes 30 °C.

Přitom (jak se můžete dočíst také v následující grafice) se počet tropických dnů v Praze za posledních 10 let pohyboval v červenci od 3 (v letech 2001 a 2009) po 19 (2006).

Srpnová naděje

A poslední dny července toho na "chladných" číslech mnoho nezmění.

Do konce července žádné výrazné oteplení očekávat nelze, naopak letní teploty nad 25 °C budou spíše výjimkou. Podprůměrné denní teploty oproti dlouhodobému normálu budou i nadále připomínat zářijové počasí.

Srpnový výhled však naději na opravdové léto stále hřeje. Už první srpnové dny přinesou s polojasnou oblohou odpolední maxima až na 28 °C.

Začínáme deštěm

Co slibují nejbližší dny?

Ve středu ještě budeme potřebovat deštníky - převažovat bude velká oblačnost, místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle se vyskytnou bouřky. Odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Ve čtvrtek a v pátek už bude oblačnosti méně, bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a ojediněle s bouřkami. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 20 až 25 °C, ranní minima budou klesat ke 14 až 10 °C.

Zatímco sobota bude ve znamení polojasné oblohy, v neděli už bude převážně oblačno, místy s přeháňkami. Odpolední teploty klesnou na 19 až 23 °C.

Začátek srpna ale konečně přinese polojasno s letními teplotami mezi 23 až 28 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy