Teplotní rekordy padaly po celém Česku, maximum bylo 27,8 stupně

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 4. 2024 19:22
Teplotní rekordy padaly po celém Česku, maximum bylo 27,8 stupně

Na většině ze 170 stanic v Česku, které měří třicet a více let, byly v sobotu překonány teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Doksanech na Litoměřicku, teplota tam vystoupala na 27,8 stupně Celsia. Rekordy překonaly tři čtvrtiny stanic. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

V Doksanech padl rekord z roku 1961, tehdy tam meteorologové naměřili 24,3 stupně Celsia. Přes 27 stupňů bylo ještě v Kopistech na Mostecku. Pak následovaly s teplotami přes 26 stupňů stanice Žatec, České Budějovice - Rožnov, Dyjákovice na Znojemsku, Plzeň-Bolevec, Praha-Karlov, Tuhaň na Mělnicku, Staňkov na Domažlicku a středočeské Průhonice.

Horko má být v Česku i v následujících dnech, kdy se teploty mají podle meteorologů pohybovat nejčastěji mezi 24 až 28 stupni Celsia. Není vyloučeno ani překonání prvního tropického dne v roce, který byl historicky naměřen nejdříve 17. dubna v roce 1934 ve Vlašimi, kde bylo rovných 30 stupňů, uvedli meteorologové.

Nezvykle teplo bylo v Česku už v posledních březnových dnech a na Velikonoční pondělí, kdy meteorologové zaznamenali první letošní letní den, kdy teplota překoná 25 stupňů Celsia. Loni zaznamenali meteorologové první letní den zhruba o měsíc později.

 

Právě se děje

Další zprávy